Mallorca 0:0 Real Madrid
Real Madrid

Real Madrid razočarao na otvaranju

Nikola Vlahović • nedjelja, 29.08.2010.

Real Madrid prosuo je prve bodove odmah na početku ove sezone. Kraljevski klub se dugo mučio sa Mallorcom i na kraju se morao zadovoljiti samo bodom, a utakmica je završila 0:0. Mallorca je odlično parirala Realu i u par je situacija bila blizu pobjede...

Real Madrid je sa novim trenerom i novom momčadi u prvom kolu Primere gostovao kod Mallorce, momčadi koja je isto doživjela značajne izmjene i na čiju je klubu došao Michael Laudrup. Jose Mourinho je od prve minute od ovoljetnih pojačanja na teren poslao Canalesa, Di Mariju i Carvalha, dok su Khedira, Ozil i Pedro Leon svoju priliku čekali na klupi.

Prvih petnaestak minuta prošlo je u dominaciji Kraljevskog kluba, a dva puta je svoj udarac isprobao C. Ronaldo, međutim, nije došlo do promjene rezultata. Kako je utakmica odmicala, Mallorca je polako uspostavljala svoju igru te je sve lakše prekidala napade Reala. Imali su domaćini i dobru priliku u 33. minuti. Nakon kornera je glavom pucao netko od igrača Mallorce, ali na pravom mjestu se našao Casillas. Pred kraj prvog poluvremena udarac je okušao i Gonzalo Castro, međutim, lopta je prošla pored desne vratnice Realovog gola.

Igrači Reala dobro su krenuli u utakmicu, međutim, onda su stali te je Mallorca bila skroz ravnopravna momčad. Prvih 45 minuta nikako nije moglo zadovoljiti Mourinha, koji je stalno vikao i mahao svojim igračima. U takvom ritmu se došlo i do poluvremena, a sigurno je Portugalac svojim igračima "poklonio" jezikovu juhu, jer su gestikulacije Mourinha jasno pokazivale da je nezadovoljan.

U drugom poluvremenu Real je zaprijetio u 54. minuti. Slobodan udarac izveo je C. Ronaldo, a vratar Mallorce, Aouate, uz male poteškoće uspio je zaustaviti njegov udarac. Mourinho je nakon toga odlučio osvježiti momčad te je napravio dvije izmjene. Na teren je poslao Ozila i Benzemu, a u svlačionicu su otišli Di Maria i Canales. Međutim, domaćini su imali drugačije planove te su ozbiljno zaprijetili Realu u 70. minuti, kada su pogodili vratnicu.

Gurnuo je tada strateg Reala i svoj zadnji adut na teren, a to je bio - Khedira, koji je zamjenio Arbelou. Deset minuta prije kraja utakmice u dobroj se prilici ponovno našao C. Ronaldo, međutim, akciju nije uspio završiti pogotkom. Kako se utakmica bližila kraju Mallorca je postajala sve ozbiljnija i da su domaći napadači imali malo više koncentracije u pojedinim situacijama rezultat je mogao biti drugačiji.

Onda je najbolju priliku za Real u 86. minuti zapucao Gonzalo Higuain. Bila je to čista situacija za Argentinca, ali vratar Mallorce pokazao je da ima odlične reflekse. Mourinho nije uspio krenuti u novu sezonu pobjedom, a vidjelo se da se njegova momčad još nije uigrala i da pred portugalskim stručnjakom ima još mnogo posla. Ovaj remi nikako ne može zadovoljiti ni igrače ni navijače Reala.

• Obrisan korisnik29.08.2010. u 23:17
    rezultat nije toliko razocaravajuci koliko sama igra koja je bila nikakva. Ronaldo je odigrao najgoru partiju u dresu reala,Higuain promasivao nemoguce a krmak koji se odaziva na ime Karim ne moze potrcat niti se sastavit s loptom...steta sto je pellegrini otisao on nikad ne bi stavio u 1.postavu... [više na forumu]