Uvjerljivi Otok

Damir Žbulj • ponedjeljak, 30.08.2010.

Trećeligaši su odigrali drugo ovosezonsko kolo. Otok je još jednom uvjerljivo slavio te tako najavio dobru sezonu, dok je momčad Lipika nastavila s neuvjerljivim igrama te je i ovaj put napustila teren pognute glave.

Prošlosezonski prvak neuvjerljivo je otvorio novu sezonu. Nakon iznenađujućeg domaćeg poraza u prvom kolu, nastavili su s lošim rezultatima. Ovog puta bolji od njih bili su igrači Slatine s uvjerljivih 3:1. Domaće je u vodstvo doveo Anto Gudelj u 25. minuti susreta. U nastavku još dva pogotka u mreži Lipika. Na 2:0 povisio je Vinković u 65. minuti, dok je za nedostižnih 3:0 zabio Ugarković u 86. minuti utakmice. Počasni gol za goste postigao je Dino Lefelman u posljednjoj minuti dvoboja. Otok je do uvjerljive pobjede stigao na gostovanju u Nedelišću, a mrežu domaćih u 12. minuti načeo je Zoran Šer. Do odmora se rezultat nije mijenjao, a u nastavku čvrsta utakmica s četiri žuta kartona i dva pogotka. Komljenović povisuje rezultat u 75. minuti, a na konačnih 0:3 postavlja Kuzmić, tri minute prije kraja dvoboja.

U Đakovu je Croatia ugostila Koprivnicu i glatko izgubila. Do poluvremena je već bilo dva razlike za goste. Zabili su Bartolić i Stubić. U 61. minuti svoj drugi pogodak na susretu postigao je Stubić, a tri minute kasnije domaći su preko Pešuta uspjeli smanjiti na konačnih 1:3. Križevci su nakon uvodnog poraza uspjeli upisati domaću pobjedu. Svladali su Slobodnicu 2:1, a svi golovi pali su u prvom dijelu. Aleksandar Korenika Križevce dovodi u vodstvo u 17. minuti. Na 2:0 povisuje Ćorić u 24. minuti susreta. Do poluvremena pogodak gostiju za smanjenje vodstva, međutim, rezultat se do kraja dvoboja nije mijenjao.

Mladost je u Prelogu uspjela s igračem manje izjednačiti u posljednjoj minuti susreta i tako osvojiti svoj prvi ovosezonski bod. Graničar je poveo već u četvrtoj minuti susreta, golom Galovića. Na odmor se otišlo vodstvom gostiju. U nastavku, Mladost zbog druge javne opomene ostaje bez Farkaša, a do izjednačenja ipak dolazi u posljednjoj minuti dvoboja kada Marko Bađari spašava bod domaćinu.

Mladost iz Cernika je u ovom kolu dokazala kako pobjeda protiv Lipika nije bila slučajna te su kod kuće svladali Belišće s 2:0. U tome im je pomogao Hrvoje Vuković koji je u 45. minuti dvoboja zaradio drugi žuti karton. Mladost je u vodstvo stigla u 38. minuti golom Terzića. U nervoznoj utakmici, osim crvenog kartona Belišću, sudac je podijelio još šest javnih opomena, a za konačnih 2:0 pogodio je Mario Vlaović u 67. minuti susreta.

NAŠK je u Našicama došao do pobjede protiv Đakova u posljednjim minutama utakmice. Na poluvremenu su mreže mirovale, a pobjedonosni gol je, tri minute prije kraja dvoboja, postigao Zoran Hvizdak. Do kraja susreta gosti su jedino uspjeli zaraditi crveni karton. Zbog udaranja protivničkog igrača isključen je Danijel Jarić.

Osječka Olimpija je ugostila Slaviju iz Pleternice te je na kraju susreta upisala i drugi ovosezonski poraz. Za pobjedu Pleternice pogodio je Dalibor Žafaranić u 27. minuti prvog poluvremena. Bjelovar je na domaćem terenu slavio protiv Podravine s 2:1 te tako stigao do druge ovosezonske pobjede.