Krenula i 3. HNL Zapad

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 30.08.2010.

Ovog vikenda počelo je prvenstvo u 3. HNL Zapad, a prvo kolo obilježile su vremenske neprilike na gotovo svim utakmicama...

U Zelini su se sastali istoimeni domaćin i gosti s otoka Krka, a slavili su domaćini s 3:1 iako su gosti nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 1:0. Unatoč obilnom pljusku domaćini su u prvom poluvremenu stvorili nekoliko dobrih prilika, međutim, ne uspijevaju pronaći put do mreže gostiju. I kako to obično biva u nogometu, kad ne zabiješ - primiš, tako su gosti s Krka u jednoj kontri uspjeli doći do vodstva, a strijelac je bio Antonio Pejanović u 27. minuti susreta.

U nastavku ipak druga priča i sve što su u prvom poluvremenu prospustili domaćini zabijaju u drugom. Već u 47. minuti strijelac za domaće bio je Alen Gluhak, a na novi pogodak se moralo čekati sve do 70. minute kada je na 2:1 povisio Tomislav Medved. Pobjedu je domaćinima u sudačkoj nadoknadi osigurao Alen Gluhak svojim drugim pogotkom na utakmici.

Jedna vrlo dobra utakmica odigrana je u Vrbovcu, bez obzira na težak teren i kišno vrijeme, a sastali su se Vrbovec i Radnik Legea. Domaćini su došli u vodstvo u 56. minuti pogotkom Ivana Đurđeka, a taj pogodak je bio kruna sjajne i bolje igre domaćina tokom cijelog susreta. No, gosti ipak odnose jedan bod iz Vrbovca zahvaljujući opravdano dosuđenom jedanaestercu kojeg je u pogodak pretvorio sjajni Sergej Jakirović. Gostima je to ujedno bio i jedini udarac na vrata domaćina, pa mogu biti presretni što odlaze kući s jednim bodom.

Na igralištu SRC Vrapče u Zagrebu su se sastali Vrapče i Novalja. Domaćine je već u 6. minuti u vodstvo doveo Anđelko Cigrovski pomalo čudnim pogotkom. Naime, nakon pomutnje u obrani gostiju, igrač Novalje Dragan Tadić pokušao je izbaciti loptu iz svog šesnaesterca no ispriječio se Cigrovski od kojeg se lopta odbija ravno u mrežu gostiju. U nastavku utakmice na 2:0 povisio je najbolji igrač utakmice Goran Petković, a isti je igrač postigao i treći pogodak domaćina u 65. minuti. Konačan rezultat postavio je igrač Novalje Ivan Gavran u 88. minuti susreta. Domaćini iz Vrapča zasluženo su slavili u ovoj utakmici jer su bili puno bolja momčad na terenu.

Na Gradskom stadionu u Dugom Selu sastali su se Dugo Selo i Grobničan, a završilo je 1:1. Gosti su poveli već u 7. minuti preko Ede Flege, no to vodstvo nije dugo trajalo jer su domaći uzvratili već u 9. minuti pogotkom Marina Tabakovića. Gledatelji, kojih je bilo oko 250, došli su podržati svoju momčad koja se vratila u treću ligu, a vidjeli su solidnu utakmicu u kojoj su i domaćini i gosti imali svoje prilike za pobjedu, međutim, ovaj rezultat ostao je do kraja utakmice.

Na igralištu u Opatiji sastali su se Opatija i Moslavina, a domaći su bili vrlo uvjerljivi te su slavili s 5:2. Dvostruki strijelac za domaće bio je Bojan Adler, a osim njega u strijelce su se još upisali Dalibor Rekavić (autogol), Alen Matovina i igrač slavnog prezimena Bernard Šuker. Za goste pogotke su postigli Danko Cerovečki i Korejanac Park Chan Jong. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj su domaći pokazali svu svoju snagu.

Riječki Orijent ugostio je momčad Rudara, a slavili su domaćini s 2:1. Riječani su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika, a strijelci su bili Zvonimir Jergović u 14. i Stjepan Mikulić u 42. minuti. Počasni pogodak gostiju postigao je Marko Cuculić u 59. minuti susreta. Bila je to zaslužena pobjeda Orijenta koji je bio puno bolji od gostiju.

U Senju su se sastali domaćin Nehaj i Crikvenica, a slavili su gosti s 0:1. Bila je to jedina gostujuća pobjeda u ovom kolu, a strijelac je u 25. minuti bio bivši napadač NK Rijeke Mate Brajković te tako pomogao svojoj momčadi da odnese vrlo važna tri boda s ovog neugodnog gostovanja.

Na Gradskom stadionu u Sisku sastali su se Segesta i Rovinj. Domaćini su bili bolji te su slavili s 2:0. Strijelci su bili Matija Bača i Stipe Čondrić. Po lošem i kišom natopljenom terenu gosti su dugo odolijevali napadima puno boljeg domaćina, međutim, nisu uspjeli izbjeći poraz.

Jedina utakmica u kojoj nije bilo pogodaka bila je ona u Poreču između domaćeg Jadrana i gostiju iz Medulina. Utakmica nije obilovala sjajnim potezima i sjajnim nogometom, pa su tako mreže ostale netaknute.