Uvjerljivi Vrbovec

Mirza Seferagić • nedjelja, 12.09.2010.

Odigrano je i treće kolo u 3. HNL Zapad, a najuvjerljivije pobjede ostvarili su Vrbovec i Medulin 1921.

U Vrbovcu su se sastali istoimeni domaćin te gosti iz Crikvenice. U prvom poluvremenu uvjeljivo bolja momčad bila je Crkivenica i, iako su imali četiri stopostotne prilike, nisu uspjeli poentirati, a ponajviše zahvaljujući bravurama domaćeg vratara Nikole Đurđeka. U drugo poluvrijeme bolje je ušla domaća momčad, a u 57. minuti domaći dolaze u vodstvo preko Bradića. Samo minutu poslije na scenu stupa, pokazat će se, najbolji igrač utakmice Ivan Đurđek koji povisuje na 2:0. Isti je igrač do kraja utakmice postigao još dva pogotka (u 61. i 83. minuti) te je tako upotpunio svoj hat-trick. Pobjedu od 4:0 domaći mogu ponajviše zahvaliti dvojici braće Đurđek koji su bili najzaslužniji za ovo slavlje.

Na igralištu u Medulinu sastali su se Medulin 1921 i posljednjeplasirana Moslavina, a uvjerljivi su bili domaćini koji su slavili s 4:1. U prvom su poluvremenu domaćini poveli preko Gnipa, a dobra igra nastavila se i u nastavku susreta. Na 2:0 u 49. minuti povisio je Halilović koji postiže i svoj drugi pogodak na utakmici u 62. minuti. Za 4:0 pogodio je Imširević, a počasni pogodak za goste postigao je Vidović u 81. minuti susreta. Tako je Medulin 1921 nakon dva uvodna remija ostvario i prvu pobjedu ove sezone.

U Dugom Selu sastali su se Dugo Selo i Rudar, a slavili su domaćini s 2:0. Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu, a kod oba je sudjelovao najbolji igrač utakmice Robert Mesić. Prvo je u 27. minuti izveo slobodan udarac na drugu vratnicu Rudara, a tamo se najbolje snašao Stipe Mamuza koji dovodi domaćine u vodstvo. Drugi sjajan potez Mesića dogodio se osam minuta poslije kada je topovskim udarcem iz slobodnog udarca s 25 metara sjajno pogodio pod gredu gostujućeg vratara te postavio konačnih 2:0. Iako su gosti pokazali solidnu igru bili su potpuno bezopasni po domaći gol.

Gradski stadion u Sv. Ivanu Zelini bio je poprište utakmice između domaće Zeline i Rovinja. Nakon velike pobjede u prošlom kolu i derbiju protiv Segeste, domaćini su se malo opustili u ovoj utakmici te, iako su dva puta imali vodstvo, nisu uspjeli upisati nova tri boda protiv Rovinja, a bilo je 2:2. Domaći su poveli već u 10. minuti preko Meseca, no nisu nastavili s dobrom igrom u nastavku susreta te gosti u 35. minuti preko Matoševića dolaze do 1:1. Odmah na početku drugog poluvremena domaći opet vode, a strijelac je u 47. minuti bio Gluhak. No, gosti se ne predaju te u 78. minuti preko Abuselyane dolaze do velikog boda. Domaći nogometaši imaju za čim žaliti jer su ipak očekivali sva tri boda iz ove utakmice.

U Senju su se sastali domaći Nehaj i slabašna Novalja. Slavili su domaći s 3:0, a sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu. Najprije je za 1:0 pogodio Topolovec u 59. minuti, a vodstvo svoje momčadi na 2:0 podiže Hajdini. Konačnih 3:0 svojim drugim pogotkom postavio je Topolovec iz kaznenog udarca.

Na stadionu Krimeja u Rijeci svoj su dvoboj odigrali domaći Orijent i Krk. Domaće je u vodstvo već u 15. minuti doveo Petranović. Na 2:0 povisio je Mikulić, a poraz gostiju ublažio je Petrović u 62. minuti. Iako ovaj rezultat to možda i ne pokazuje, bila je ovo uvjerljiva pobjeda domaćih.

Na igralištu u Vrapču derbi kola odigrali su Vrapče i Segesta, a slavili su Zagrepčani s 2:1. I na ovoj su utakmici svi pogotci pali u drugom poluvremenu, a poveli su domaći preko Halužana u 46. minuti. Gosti se još nisu stigli oporaviti, a već je bilo 2:0. U 57. minuti strijelac je bio Rašić. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo ublažiti poraz i to kako. U 78. minuti igrač Segeste Svetopetrić postigao je eurogol s 25 metara, a lopta je odsjela u gornjem lijevom kutu domaćeg vratara. Bio je ovo drugi poraz Segeste zaredom.

Na igralištu Opatije sastali su se istoimeni domaćin i gostujući Grobničan. Slavili su domaći s 2:1, a najzanimljiviji trenuci dogodili su se na samom kraju utakmice. Prije toga, domaći su poveli u 31. minuti preko Bubnića. Na sljedeći se pogodak čekalo sve do sudačke nadoknade. Prvo je na 2:0 povisio Šuker u 89., a počasni pogodak za goste postigao je Miculinić u 90. minuti susreta.

Na stadionu Veli Jože u Poreču sastali su se Jadran i Radnik Legea, a gosti su bili puno bolji te su slavili s 2:0. U 51. minuti goste je u vodstvo doveo Sergej Jakirović udarcem s bijele točke, a pobjedu Radniku potvrdio je Vukić u 81. minuti susreta. Radnik Legea dijeli prvo mjesto na ljestvici s Zelinom i Orijentom koji također imaju po sedam osvojenih bodova iz prva tri kola.