Bjelovar slavio u derbiju

Damir Žbulj • ponedjeljak, 13.09.2010.

Odigrano je i četvrto kolo 3. HNL – Istok, a ovotjedni susreti ponudili su nam nekoliko izuzetno zanimljivih dvoboja…

Najvažnija utakmica četvrtog kola zasigurno je bila ona između Bjelovara i Otoka u kojoj su se sastale jedine dvije momčadi koje su u dosadašnja tri odigrana kola ostvarile maksimalni učinak. Otok do ove utakmice nije primio zgoditak pa se očekivala izjednačena utakmica, bez puno prilika i postignutih golova. Na Gradskom stadionu u Bjelovaru domaći nogometaši uspjeli su upisati minimalnu pobjedu i tako se sami izdvojiti na vrhu prvenstvene ljestvice. Trenutak odluke desio se u 24. minuti prvog poluvremena kada Marko Bublić trese mrežu gostiju. U čvrstoj i ravnopravnoj utakmici sudac je podijelio sedam javnih opomena, a rezultat iz prvog dijela ostao je na semaforu sve do kraja susreta.

Podravski derbi u Ludbregu odigrali su Podravina i Koprivnica. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali zato je nastavak susreta bio zanimljiv. Gosti su poveli golom Bartolića u 61. minuti utakmice i taj rezultat se nije mijenjao do samog kraja susreta, kada su u tri minute gledatelji vidjeli još dva pogotka. Prvo Nikola Golenja izjednačuje rezultat u 87. minuti utakmice. Međutim, kada su se domaći igrači ponadali da su uspjeli spasiti bod, na scenu stupa Matijašec. Pobjedonosni zgoditak postiže u 90. minuti dvoboja i tako sva tri boda ipak odlaze u Koprivnicu.

U Slatini još jedna gostujuća pobjeda. Đakovo je u završnici utakmice uspjelo zatresti mrežu i odnijeti sva tri boda. Ivica Lukić donosi prednost gostima u 24. minuti, ali u posljednjoj minuti prvog dijela Slatina uspijeva izjednačiti rezultat preko Gudelja. U nastavku se rezultat nije mijenjao sve do 86. minute, kada Vladimir Vukosavljević postiže pogodak i svojoj momčadi donosi prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu.

Nedelišće je deklasiralo Lipik 6:0! Aktualni prvak nastavio je s nizom loših rezultata te tako još jednom pokazao kako neće biti na razini prošlosezonskih igara. Već u drugoj minuti Golubić dovodi Nedelišće u vodstvo. Saša Treska povisuje na 2:0 u 14. minuti. U 37. minuti strijelac je Zavrtnik, a rezultatsku katastrofu Lipika u prvom poluvremenu dovršava Treska, svojim drugim pogotkom, u 42. minuti utakmice. U nastavku još dva zgoditka u mreži gostiju. U 71. i 73. minuti golove postiže ponovno Golubić te tako svojim hat-trickom potapa goste.

U Našicama, NAŠK je uspio doći do minimalne pobjede protiv Graničara. Gosti su prekinuli svoj niz neodlučenih rezultata, a jedini pogodak na susretu postigao je Torčić u 65. minuti utakmice.

Mladost iz Preloga dočekala je osječku Olimpiju, a u susretu u kojem je podijeljeno čak osam žutih kartona, uspjela je slaviti s 3:1. Domaći su poveli u 23. minuti susreta. Strijelac je bio Antun Ružman. Do poluvremena Olimpija je uspjela izjednačiti rezultat na 1:1, pogotkom Vuke u 44. minuti. Nakon prekršaja Gregorića dosuđen je kazneni udarac za Mladost, a najstrožu kaznu u 60. minuti realizira Bukal te tako ponovno domaću momčad dovodi u vodstvo. Samo četiri minute kasnije, Ružman postiže svoj drugi pogodak i time rješava pitanje pobjednika ovog susreta.

Druga Mladost, ona iz Cernika, lagano je svladala Slaviju iz Pleternice s 3:0. Akmačić je doveo domaće u vodstvo u 24. minuti prvog dijela, a tim rezultatom se odlazi na odmor. U nastavku još dva gola domaćih igrača za uvjerljivu pobjedu. Strijelci su bili Martinović u 48. te Matej Vlaović u 59. minuti susreta.

Croatija iz Đakova nastavila je s lošim igrama te je nakon četvrtog uzastopnog poraza i dalje prikovana za dno prvenstvene ljestvice. Ovaj tjedan su u Đakovu uvjerljivi bili gosti iz Slobodnice, koji su slavili s 1:4. Kapetan gostiju Marko Ravlić dovodi svoju momčad u vodstvo u 15. minuti prvog dijela. Tim rezultatom se odlazi na odmor. U nastavku, u razmaku od samo osam minuta, još četiri pogotka. Vukasinović povisuje rezultat na 0:2 u 72. minuti, a četiri minute kasnije Luka Pešut svojim pogotkom vraća nadu u povoljan rezultat domaćim nogometašima. Međutim, nada je kratko trajala, a u iduće četiri minute još dva pogotka kapetana Ravlića, koji tako postiže još jedan ovotjedni hat-trick.

Belišće je gostovalo na Gradskom stadionu u Križevcima, ali protiv raspoloženog domaćina nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata. Križevčani su slavili s 3:1, a drugom prvenstvenom pobjedom uspjeli su se priključiti ekipama na sredini prvenstvene ljestvice.