Lyon i Benfica sigurni kod kuće

Ante Zovko • utorak, 14.09.2010.

U skupini B Lige prvaka prvo su kolo domaćim slavljima počeli Lyon, koji je pobijedio Schalke, te Benfica protiv Hapoel Tel Aviva.

Lyon - Schalke 1:0

U susretu Lyona i Schalkea na suprotnim su se stranama našli Dejan Lovren i Ivan Rakitić. Treći Hrvat na terenu bio je sudac Ivan Bebek. Domaći su poveli golom Bastosa u 21. Da gostima iz Njemačke neće biti lako postalo je jasno u 38. minuti kad je Höwedes kung-fu udarcem dao Bebeku razlog da mu pokaže crveni karton.

Igrač više pomogao je domaćinima da vode igru i pritišću, no mnoštvo prilika pred njemačkim vratima nitko nije uspio realizirati. Za tim vjerojatno neće previše žaliti jer su na kontu prva tri boda.

Benfica - Hapoel Tel Aviv 2:0

Benfica je opravdala status favorita protiv Hapoel Tel Aviva. Portugalski prvak došao je u vodstvo golom Luisaoa u 20 minuti. Nakon toga nanizalo se nekoliko prilika s obje strane, ali nitko nije bio precizan.

Nadmoć portugalskog prvaka nagrađena je u 68. minuti kad je 2:0 postavio Cardozo. Do kraja još nekoliko šansi s obje strane, ali bez promjene rezultata.