Vedran Babić • srijeda, 15.09.2010.

U utakmicama skupine H gosti se nisu proslavili. Nisu postigli ni pogodak, a realno gledajući nisu ga ni zaslužili. Arsenal je šesticom ispratio Bragu dok je Šahtar zahvaljujući našem Dariju Srni slavio protiv Partizana.

Arsenal - Braga 6:0
(Fabregas 9' (11m), 53', Aršavin 30', Chamakh 34', Vela 69', 84')

Zadivljujućom lakoćom nogometaši Arsenala pregazili su Bragu i kući je poslali sa šest golova u mreži. Svojom tipičnom, dopadljivom pas igrom Topnici su zagospodarili travnjakom od prve minute i već u devetoj poveli kada je s bijele točke precizan bio Cesc Fabregas.

Do kraja prvog dijela Andrej Aršavin i Marouane Chamakh, koji je izborio jedanaesterac, zabili su za povećanje vodstva, a početkom nastavka fantastični Fabregas je svojim drugim pogotkom odveo Arsenal na 4:0. Golijadu domaćih zaključio je Carlos Vela u 69. i 84. minuti. Vela je u igru ušao umjesto Songa.

Ovakav debi u Ligi prvaka nogometaši Brage sigurni nisu očekivali, pogotovo nakon što su u kvalifikacijama izbacili favoriziranu Sevillu i napunili se samopouzdanjem.

Šahtar - Partizan 1:0
(Srna 71')

Pogotkom našeg reprezentativca Darija Srne Šahtar je pobjednički započeo natjecanje po skupini. Od prvih minuta Partizan se duboko branio i čekao svoju priliku iz kontri dok je Šahtar bio prilično nemoćan te nije stvorio previše ozbiljnih prigoda.

Slična priča nastavila se i u drugom dijelu. Domaćin je pritiskao, no gostujući vratar Stojković bio je na visini zadatka i sačuvao je praznu mrežu. Takvo stanje stvari trajalo je do 71. minute kada je Srna prekrasnim slobodnim udarcem matirao vratara i donio prva tri boda svojoj momčadi. Eduardo je cijelu utakmicu odgledao s klupe.

• Obrisan korisnik16.09.2010. u 08:05
    od Srninog gola, jos su ljepsi komadi koji su mu slali poljupce... Ja najvise volim Ukrajinke mlade...
  • Obrisan korisnik16.09.2010. u 03:06
    bravo srna, lijep gol
  • Obrisan korisnik16.09.2010. u 02:56
    @ TOMTOMASIC... to za arsavina vrjedi za drugo poluvreme... u prvom poluvremenu osim onog gola sto je zabio nije nista napravio... previse lopti izgubio kad je iso u dribling i previse krivih dodavanja... al drugo poluvreme je odigro fenomenalno... ne mogu vjerovat da se chamakh tak brzo uklopio u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.09.2010. u 00:35
    Fabregas je fenomenalan, ali Bragi je najviše dar-mara pravio Aršavin. Probijao ih je ko da obrane ni nema, a lakoća i točnost nabacivanja za gol glavom (mislim baš Fabregasa) je čudesna.
  • Obrisan korisnik16.09.2010. u 00:32