1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 25.09.2010, 16:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1000
Suci: Ivan Bebek, Damir Volf, Slaven Skender (svi Rijeka)

Mario Plavčić • subota, 25.09.2010.

Osijek je u Gradskom vrtu porazio Zadrane rezultatom 3:2 i na taj način nastavio tradiciju protiv zadarskog prvoligaša. Gosti su bili "tvrd orah", no ipak se vraćaju kući bez realizacije zacrtanog plana...

Prva veća opasnost pred vratima gostiju dogodila se u 9. minuti - Pero Stojkić ubacio je s tridesetak metara, lopta nošena vjetrom skrenula je prema vratima, no vratar Ježina bio je priseban.

Samo nekoliko minuta kasnije Osječani su poveli - Miličević je izvrsno prošao po boku, ubacio na lijevu stranu prema Jugoviću koji je glavom pospremio loptu u mrežu. U 25. minuti gosti su pogodak, no poništio ga je sudac Bebek. Visoka "svijeća" poslana je s centra, Pranjić je loše reagirao, a Mršić nadvisio i njega i vratara Karduma te poslao loptu u mrežu. Bila je to u najmanju ruku dvojbena odluka Bebeka.

Kada se činilo da će se gosti razigrati, Osječani su povisili vodstvo. Igrala se 29. minuta kada je Barišić ubacio, a Miličević pogodio za 2:0. Nakon drugog pogotka bijelo-plavih igra se primirila sve do 45. minute, a tada se u šesnaestercu Osječana najbolje snašao Santini koji je pogodio za smanjenje vodstva i na taj način vratio utakmicu u neizvjesnost.

U nastavku susreta prvi su zaprijetili domaćini - Kvržić, koji je ušao početkom nastavka, lijepo je uposlio Miličevića, ali on propušta vrlo izglednu prigodu. U 69. minuti gosti su mogli do izjednačenja - slobodan udarac s tridesetak metara izveo je Mršić, no Kardum je izvadio loptu iz lijevih rašlji.

Osječani su uzvratili već u idućem napadu. Rastrčani Kvržić uposlio je Miličevića koji gađa ravno u Ježinu. U 77. minuti gosti su iznenadili uspavanu obranu Osječana i šokirali Gradski vrt. Gužvu u osječkom šesnaestercu najbolje je iskoristio Puljić koji glavom pogađa za izjednačenje gostiju.

Zadovoljstvo gostiju bilo je kratkog vijeka. U 81. minuti Nikšić se našao sam pred Ježinom i lob-udarcem pogodio za novo vodstvo bijelo-plavih. Do kraja susreta nije bilo većih opasnosti i slavlje osječkih navijača moglo je početi.