Roma 1:0 Inter
Inter

Vučinić u završnici srušio Inter

Ivana Spahija • subota, 25.09.2010.

Derbi petog kola Serie A, dvoboj Rome i Intera na rimskom Olimpicu završio je iznenađujućom pobjedom Rome, koja je nakon četiri razočaranja zaredom uspjela doći do prve pobjede u sezoni, i to slavljem nad aktualnim prvakom. Iako su imali dvostruko više prilika od Rimljana, nogometaši Intera nisu uspjeli pronaći put do mreže raspoloženog Lobonta, a jedan od rijetkih bljeskova domaćina iskoristio je Vučinić i Romi donio sva tri boda...

Iako su u Rim stigli kao favoriti, nogometaši Intera s rimskog Olimpica odlaze poraženi. Nakon četiri kola bez pobjede Roma je napokon uspjela doći do sva tri boda i to na najbolji mogući način, pobjedom nad najvećim rivalom i to pogotkom u posljednjim minutama susreta. Unatoč brojnim prilikama, Inter nije uspijevao pronaći put do mreže odličnog Lobonta, a Roma je iskoristila jednu od rijetkih prilika i zahvaljujući golu Vučinića je rezultatom 1:0 uzela važna tri boda za konačno buđenje iz mrtvih.

Što se same utakmice tiče, prilika za Inter ukazala se već u drugoj minuti susreta, nakon izvedenog udarca iz kuta Stanković je iz daljine potražio vrata Rome, ali je njegov udarac uspio zaustaviti Lobont. Osam minuta kasnije ponovno je zaprijetio Stanković čiji je pokušaj ovoga puta neutralizirao Juan. Roma se probudila u 16. minuti susreta, Totti je odlično uposlio Meneza, ali je tu akciju brzo ugasila crno-plava obrana.

Čini se kako je obrana Rome bila najtanja u prostoru kojim se koristio Stanković, jer je srpski nogometaš i u 28. minuti bio u prilici donijeti Interu vodstvo. Srećom po domaćine, ponovno je siguran bio Lobont. Nova prilika za Inter, odnosno za Stankovića, ukazala se u 38. minuti kada je udarcem izvana pogodio gredu gola Rome. Vukovi su pokušali uzvratiti u 42. minuti pokušajem Tottija, ali bez uspjeha.

Početkom drugog poluvremena nastavili su prijetiti gosti, koji su još jednu u nizu prilika za vodstvo propustili u 50. minuti kada je pokušaj glavom Cambiassa završio malo pokraj gola Lobonta. Niti Roma nije ostala bez prilike, do vodstva je mogla doći u 55. minuti, ali nitko nije stigao prihvatiti loptu nakon odličnog proigravanja Chivua. Minutu kasnije ponovno je bljesnuo Inter, ovaj put je dobar pokušaj Eto'oa obranio raspoloženi Lobont.

U 61. minuti dosuđen je indirekt za Romu, Pizarro je dodao za Tottija koji je potom loptu poslao iznad grede. Crno-plavi su do pogotka pokušali doći i u 76. minuti, no udarac Eto'oa završio je iznad gola Rome. Kamerunac je i 81. minuti mogao dovesti goste u vodstvo, nakon slaloma kroz domaću obranu potražio je vrata Rome, ali je ponovno siguran bio Lobont.

Kada se činilo da navijači na Olimpicu neće vidjeti pogotke, u prvoj minuti sučeve nadoknade ukazao se Vučinić, koji je nakon dodavanja De Rossija glavom pronašao put do mreže Julia Cesara za velikih 1:0 i sva tri boda Romi. Inter nakon prvog poraza u sezoni i dalje ostaje na prvom mjestu, ali sa samo bodom ispred pratnje koja ima i utakmicu manje. Romu su ova tri boda podigla sa samog dna i trenutno se nalazi na 15. mjestu na ljestvici.

• Obrisan korisnik27.09.2010. u 08:37
    meni osobno 3 najantipatičnija kluba su INTER, REAL MADRID I MAN CITY. Uvijek je gušt kad ih "mali" stuku ;)))
  • Obrisan korisnik26.09.2010. u 21:00
    sumnjiv slobodni udarac gdje je mogao svirati i faul na snejideru, te pogreška gdje nije dao izmjenu, a bila je najavljena, kumovali su golu.
  • Obrisan korisnik26.09.2010. u 13:22
    Kladio sam se na Romu jer sam znao da će ovu tekmu dobiti,jer morali su je dobiti!
  • Obrisan korisnik26.09.2010. u 03:26
    što ti je nogomet. Mirko đetiću samo meći!
  • Mihalj26.09.2010. u 00:02