Milan 1:0 Genoa
Genoa

Zlatni Ibrahimović za slavlje Milana

Ivana Spahija • subota, 25.09.2010.

Nakon tri kola bez pobjede nogometaši Milana vratili su se pobjedničkim navikama u susretu petog kola Serie A, u kojem su na svom San Siru minimalnom pobjedom svladali Genou. U utakmici s nekoliko dobrih prilika s obje strane presudio je pogodak Zlatana Ibrahimovića, koji je sva tri boda ostavio u Milanu...

Prokletstvo od tri tjedna bez pobjede nogometaši Milana slomili su na svom San Siru s 1:0 svladavši posrnulu momčad Genoe. Rossoneri su do sva tri boda došli zahvaljujući "zlatnom" pogotku Zlatana Ibrahimovića, koji pomalo postaje jedna od glavnih karika u crveno-crnom lancu. Massimiliano Allegri može biti zadovoljan raspletom ovog dvoboja s obzirom na to da su i gosti iz Genove ciljali na sva tri boda za drugu pobjedu u sezoni, no u tome nisu uspjeli.

Utakmicu su bolje otvorili gosti iz Genove, koji su vratima Abbiatija prvi put ozbiljnije zaprijetili u 14. minuti susreta kada je pokušaj Rafinhe iz daljine prohujao pokraj vratnice. Dvije minute kasnije ponovno je zaprijetila Genoa, Toni je bio u izglednoj prilici pronaći put do mreže Milana, ali ga je u tome spriječio Nesta. U 19. minuti probudio se i Milan, Robinho je uputio udarac prema vratima gostiju, ali je odlično reagirao Eduardo.

Gostujući vratar istaknuo se i u 27. minuti kada je uspješno skinuo opasan pokušaj Gattusa, a Genou je od pogotka spasio i u 44. minuti odlično obranivši udarac Boatenga s ruba šesnaesterca. Minutu kasnije istaknuo se i Abbiati, Toni je prošao obranu crveno-crnu obranu i uputio udarac prema vratima, ali je Abbiati gotovo čudesno uspio obraniti taj pokušaj.

Po povratku s odmora sreća se osmjehnula domaćinima, i to već u 49. minuti susreta. Pirlo je dodao za Ibrahimovića, obrana Genoe je zastala, a Ibrahimović je iskoristio lošu reakciju Eduarda i pospremio loptu u mrežu za vodstvo Milana od 1:0. Milan je do novog pogotka mogao doći u 61. minuti, ali je Ronaldinho pogodio gredu gola gostiju.

Posljednjih desetak minuta susreta uvjerljivo je pripalo Milanu, u 81. minuti Eduardo je uspio obraniti pokušaj Seedorfa, ali je odbijenu loptu prihvatio Robinho, čiji je udarac s gol-crte jedva izbio Criscito. Minutu kasnije Flamini je mogao potpuno riješiti pitanje pobjednika, ali je iz dobre pozicije loptu poslao nebu pod oblake. Semafor se tako zaustavio na konačnih 1:0 za veliko olakšanje za Milan, koji je nakon tri tjedna bez sva tri boda ponovno osjetio okus pobjede i trenutno se našao na četvrtom mjestu na ljestvici s dva boda zaostatka za vodećim Interom.

• Obrisan korisnik26.09.2010. u 12:27
    Ibra je doša u pravu ligu za njega, al kroz utakmicu je bija poprilično bahat, grub čak i angažiran za razliku od vrimena u  Barceloni. Kada se želi dokazati da još vridi, odnosno oće on pokazat da je glavni. Ali da je u formi je. Prestić Intera sumnjam, tanki su mi. Robinho mi je bija jako... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.09.2010. u 00:41