Primera División, 5. kolo, 25.09.2010, 17:00 h
Sporting Gijón 0:2 Valencia
Valencia

Valencia nadigrala Sporting

Nikola Vlahović • subota, 25.09.2010.

Peto kolo Primere otvoreno je utakmicom između Sporting Gijona i Valencije. Gosti su nastavili s dobrim igrama ove sezone te su se lako obračunali s momčadi našeg Mate Bilića. Šišmiši su pobijedili 2:0, a Mate Bilić je u igru ušao u 68. minuti...

Valencia je u novu sezonu krenula vrlo dobro, s obzirom da je preko ljeta ostala bez nekoliko važnih igrača. Sve do prošlog kola Šišmiši su imali tri pobjede iz isto toliko utakmica, a onda su protiv Atletico Madrida odigrali utakmicu bez pobjednika, 1:1. S druge strane, Sporting Gijon je u dosadašnja četiri kola osvojio samo četiri boda.

Povremeni hrvatski reprezentativac, Mate Bilić, nije dobio povjerenje svog trenera od prve minute te je svoju priliku čekao na klupi za pričuve. Uvodnih pet minuta pripalo je domaćinima, međutim, Valencia je u vodstvo došla u sedmoj minuti, iz svoje prve prilike. Naime, korner je izveo Manuel Fernandes, a u gužvi pred golom Sportinga dobro je reagirao Mehmet Topal i pogodio za vodstvo gostiju.

Dvije minute nakon toga, domaći vratar morao je ponovno vaditi loptu iz svoje mreže. Dobro je lijevom stranom prošao Mata, ubacio prizemnu loptu na koju ulijeće Roberto Soldado i lagano je šalje iza leđa Juana Pabla. Nakon što je Valencia u kratkom vremenu došla do lijepe prednosti igra se polako umirila. Sporting je pokušavao zaprijetiti gostujućem vrataru, međutim, svi njihovi napadi neuspješno su završavali već u ranoj fazi napada.

Drugo poluvrijeme nastavilo se mirnom igrom, a onda su u 58. minuti domaćini imali odličnu priliku za smanjenje rezultata. Nakon ubačaja s lijeve strane, na drugoj vratnici našao se David Barral, međutim, veznjak Sportinga pogađa vratnicu gostujućeg gola, bila je to odlična prilika za Sporting. Naš napadač je u igru ušao u 68. minuti, zamijenivši Sangoyja i odmah se našao u malom sukobu s vratarom Valencije.

Sporting je ponovno zaprijetio tek u 83. minuti, sa vrha šesnaesterca potegao je Diego Castro, ali njegov udarac prohujao je pored lijeve vratnice. Sporting je teško stvarao neke ozbiljnije prilike iz kojih bi eventualno pao gol pa se tako naš Mate Bilić nije mogao ni naći u nekoj šansi. Međutim, u 90. minuti se ukazala lijepa prilika za Bilića, ali njegov udarac je otišao pored gola gostiju. Valencia je odigrala još jednu dobru utakmicu te je kontrolirala igru cijelo vrijeme i na kraju zasluženo upisala nova tri boda.