Primera División, 5. kolo, 26.09.2010, 19:00 h
Hércules 2:0 Sevilla
Sevilla

Herculesu još jedan veliki skalp

Ante Zovko • nedjelja, 26.09.2010.

Igrači Herculesa nakon Barcelone su "skinuli" još jednog velikana. To je Sevilla, koja tako porazom 2:0, kao i današnji domaćin, nastavlja s predstavama "toplo-hladno".

David Trezeguet s dva je pogotka Herculesu donio novu veliku pobjedu. Donedavni drugoligaš iskoristio je novo slabo izdanje favorizirane Seville i zasluženo proslavio tri domaća boda.

Sevilla nije uspjela oploditi nešto bolji početak i ubrzo je voda krenula na protivnički mlin. U 16. minuti za Hercules nije dosuđen izgledan jedanaesterac nakon rušenja Trezegueta, ali jest već tri minute kasnije. Zokora je u kaznenom prostoru srušio natrčalog Kika, a Trezeguet pogađa s bijele točke.

Nakon razdoblja nešto slabije igre, u 37. minuti je sijevnula kontra Roystona Drenthea po lijevoj strani. Njegov ubačaj Kiko pretvara u udarac koji dolazi do Trezegueta, a ovaj svojim drugim pogotkom podiže rezultat.

Prvu veću priliku za smanjenje razlike propustio je Romaric u 56. minuti. Umjesto nabačaja iz slobodnog udarca, loptu je prizemno uputio izravno prema golu i pogodio stativu. U sljedećem napadu s druge strane Drenthe je dobro ispružio Palopa, koji spašava treći gol u svojoj mreži.

Sve bolje drugo poluvrijeme u 62. se nastavilo promašajem Trezegueta iz blizine. Na suprotnoj polovici Negredo je u 66. minuti propustio realizirati dobru priliku koju mu je namjestio Luis Fabiano i tu je negdje bio završetak gostujućih nadanja u eventualni povratak.

• kraljetina27.09.2010. u 01:09
    sevilja jako lose igra u novoj sezoni tak da pobjeda motiviranog Herculesa nije iznenadjenje
    kraljetina
  • H.E. Pennypacker27.09.2010. u 00:24
    mogao bi hercules biti i više nego ugodno iznenađenje, imaju već 8 bodova, a imali su stvarno težak raspored (athletic, barca, valencia, sevilla (od toga 2 pobjede), a x protiv zaragoze je u gostima, što se ne može nazvati lošim rezultatom)