Primera División, 5. kolo, 27.09.2010, 21:00 h
Málaga
Málaga 2:3 Villarreal
Villarreal

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 27.09.2010.

Peto kolo Primere zatvorili su Malaga i Villarreal. U vrlo uzbudljivoj utakmici, gledatelji su na stadionu La Rosaleda vidjeli čak pet golova u prvom poluvremenu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je Villarreal pobijedio rezultatom 3:2...

Malaga je odlično otvorila utakmicu i odmah na početku iznenadila igrače Villarreala. Naime, domaćini su došli u vodstvo već u četvrtoj minuti utakmice kada je gostujućeg vratara matirao Eliseu na asistenciju Apona. Silovito je Eliseu potegao s vrha šesnaesterca, a lopta se od grede odbila u gol.

Ipak, Villarreal se u igru vratio u 21. minuti, kada je za izjednačenje pogodio Santi Cazorla, a samo tri minute nakon toga gosti su preokrenuli rezultat u svoju korist. Za prednost Žute podmornice pogodio je Giuseppe Rossi. Međutim, taj se rezultat nije dugo zadržao jer je Malaga u 30. minuti poravnala rezultat. Domaće navijače na stadionu La Rosaleda obradovao je Rondon, kada je poslao loptu iza leđa Lopeza. Ostao je Rondon sam te je lagano glavom poslao loptu u praznu mrežu.

U vrlo uzbudljivoj utakmici nije dugo trebalo čekati do novog pogotka. Naime, Santi Cazorla je u 33. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici, odnosno treći Villarreala. Međutim, tu nisu završila uzbuđenja iz prvog poluvremena. Iako nije više bilo pogodaka do kraja prvog poluvremena, bilo je isključenja. Četiri minute prije odmora crveni karton dobio je Eliseu te je morao napustiti igru.

S igračem više Villarreal je lako kontrolirao utakmicu u drugom poluvremenu te je imao još nekoliko prilika za povećati svoju prednost. Međutim, prilike su redom propuštali Rossi, Nilmar i Marcos Senna. Zasigurno će trener Villarreala, Juan Carlos Garrido, biti zadovoljan ovim rezultatom, jer je njegova momčad nastavila s dobrim igrama u Primeri.

S ova tri boda, Žuta podmornica ukupno ima 12 bodova, isto kao i Barcelona, dok prvoplasirana Valencia ima bod više. Malaga se sa osvojenih šest bodova smjestila na 12. mjesto prvenstvene ljestvice.