Almeria produžila agoniju Deportiva

Ante Zovko • nedjelja, 26.09.2010.

Prve četiri utakmice nedjeljnog dijela Primere donijele su dvije domaće i dvije gostujuće pobjede. Deportivo još nema pobjede, slabu formu momčadi iz La Corune iskoristila je Almeria upisavši svoju prvu pobjedu. Mallorca i Espanyol ostvarili su domaća slavlja, dok je u gostima slavio i Getafe.

Mallorca je nakon debakla u Bilbau sredinom tjedna odlučno tražila pobjedu protiv Real Sociedada. Michael Laudrup dobro je psihološki pripremio svoju momčad jer su gotovo sve prilike u prvom dijelu pripale njima. Poveli su u sedmoj minuti preko Cavenaghija, a prijetili su i do isteka prvog dijela.

Nevidljivi Sociedad bljesnuo je u 53. minuti, točnije napadač Griezzman. Odličnu loptu s desetak je metara poslao iznad okvira. Kazna je stigla deset minuta poslije. De Guzman je ubacio iz kornera, Casadesus je glavom proslijedio prema golu, a ispred gol-linije loptu za 2:0 ponovno sprema Cavenaghi. Nekoliko odličnih prilika pred kraj susreta ipak nije donijelo promjenu rezultata.

Katastrofalni ulaz u sezonu Deportivo je produžio na svojem terenu. Ni nakon pet kola nema pobjede, a tri boda s Riazora odnijela je Almeria. Već u četvrtoj minuti Kalu Uche zabija za 0:1. Novi udarac domaćima ponovno je zadao Nigerijac, ovaj put u 19. minuti.

Nemoćni Deportivo pokušavao je napadati, ali bez konkretnog učinka - većinu pokušaja odbijala je obrana Almerije. Dodatni udarac ambicijama domaćih nanio je Diego Colotto izravnim crvenim kartonom u 42. minuti.

Vrijednu domaću pobjedu ubilježio je Espanyol. Već od 21. minute protiv Osasune su imali igrača više jer se tada u tragičara utakmice pretvorio Lolo zaradivši drugi žuti karton. U 25. minuti Alvaro je doveo Espanyol u vodstvo, a ispostavilo se da je tim pogotkom odlučio konačnog pobjednika.

Getafe je također ubilježio minimalnu pobjedu, ali onu gostujuću protiv Racinga. Presudio je pogodak Victora Sancheza u 16. minuti.