Real i Flensburg uvjerljivi

Mirza Seferagić • nedjelja, 03.10.2010.

U skupini D, u kojoj igra i naš prvak CO Zagreb, španjolski Ciudad Real je ostvario uvjerljivu pobjedu u gostima protiv ruskog St. Petersburga (32:23) dok je Flensburg na domaćem terenu, također uvjerljivo, svladao rumunjsku Constantu (29:22). A u skupini C Dinamo iz Minska je iznenadio pobjedom protiv mađarskog Pick Szegeda s 33:29.

Nakon uvodnog vodstva Rusa s 3:1, španjolski Ciudad Real brzo je postavio stvari na svoje mjesto te su već do poluvremena imali pet pogodaka prednosti (14:9). U drugom se poluvremenu nastavila dominacija Španjolaca koji su u jednom trenutku imali i deset golova viška (30:20), pa pobjeda u niti jednom trenutku nije došla u pitanje. Ciudad je u ovoj utakmici nastupio bez tri važna igrača (Viran Morros - suspenzija, Luc Abalo i Egor Jevdokimov - ozlijeđeni), no to im nije predstavljalo problem. Najbolji igrač u španjolskim redovima bio je nekadašnji igrača CO Zagreba Kiro Lazarov sa sedam pogodaka dok je kod domaćih najbolji bio Nasirov s pet postignutih golova. Spomenimo i to da je ovo bila jubilarna 100. utakmica Ciudad Reala u Ligi prvaka te ujedno i njihova 84. pobjeda.

Njemački Flensburg je kod kuće dočekao rumunjsku Constantu i, iako nisu odigrali blistavu utakmicu, uvjerljivo slavio s 29:22. U prvom su poluvremenu domaći vodili i s 13:4, a na odmor se otišlo s 15:7. U drugom su poluvremenu domaći, zahvaljujući brojnim tehničkim pogreškama u napadu i nizu promašenih šansi, dopustili povratak u utakmicu gostima koji u jednom trenutku dolaze na -4. Trener domaćih Per Carlen u tom je trenutku pozvao minutu odmora te su igrači Flensburga ponovno počeli postizati pogotke u nizu, a na kraju su slavili s velikih +7. Najbolji igrač u domaćim redovima bio je njihov golman Sören Rasmussen s 20 obrana dok je najbolji strijelac bio Eggert s devet pogodaka. Kod gostiju se također istaknuo golman Popescu s čak 21 obranom dok je najbolji njihov strijelac bio Toma s deset golova.

U skupini C Dinamo iz Minska je ostvario neočekivanu pobjedu protiv favoriziranog Pick Szegeda s 33:29. Ova pobjeda izgleda još nevjerojatnije kad se zna da su Mađari u prvom poluvremenu vodili i sa šest golova razlike (15:9). Domaći su uspjeli smanjiti zaostatak do odmora na koji se otišlo s vodstvom gostiju od 16:13. Crnau rupa u koju su gosti upali trajala je deset minuta u drugom poluvremenu, a Dinamo to koristi za seriju 9:3. Nakon toga se gosti nisu mogli oporaviti, a bučna domaća publika bila je igrač više za Dinamo koji je tako ostvario svoju prvu i povijesnu pobjedu u ovom natjecanju. Najbolji kod domaćih bio je Pukovski s devet pogodaka dok je goste predvodio Šulc sa šest zgoditaka.