Liga prvaka - Skupina D, 2. kolo, 02.10.2010, 19:00 h
Bosna BH Telecom 26:26(12:13) RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši nezadovoljni u Sarajevu

Ivor Krapac • subota, 02.10.2010.

Nakon visoke pobjede u Constanti, rukometaši zagrebačkog Croatia osiguranja nisu bili podjednako uspješni na drugom gostovanju u Ligi prvaka. Zagrebaši su u drugom kolu skupine D uzeli samo bod protiv Bosne, završilo je s 26:26...

Lijepa predstava i uvjerljiva pobjeda u Rumunjskoj bili su dobra najava, no hrvatski prvaci nisu uspjeli ponoviti nešto slično i u Sarajevu, protiv momčadi koju vodi Irfan Smajlagić. Bosna se pokazala kao puno tvrđi orah od Constante i s terena otišla sretna s konačnih 26:26, dok će Zagrebaši morati pokazati više na još jednom gostovanju, u Sankt Peterburgu, koje je na rasporedu već u četvrtak.

Utakmica u kojoj niti jedna momčad nije vodila s više od dva pogotka razlike riješena je u posljednjoj minuti. Nakon što je Karačić iz sedmerca zabio za 26:26, momčad Nenada Kljaića imala je 40-ak sekundi za zadnji napad i potrošila dosta vremena bez ičega konkretnog, a nisu pomogli niti slovenski suci koji su kasnili sa zaustavljanjem sata nakon što su domaći prekršajima prekidali igru. Na kraju, sve se svelo na bezopasni dalekometni udarac Marka Kopljara nakon dosuđenog deveterca, što je Sandro Uvodić lako skinuo.

Vezane vijesti

Već početne minute najavile su da će ovo biti teže gostovanje od onog na istoku Rumunjske. Cijelo prvo poluvrijeme prošlo je bez većeg odvajanja na bilo kojoj strani, a Zagrebaše su pritom mučila dva rana neiskorištena sedmerca, oba puta Zlatko Horvat, ali još više činjenica da je u tom razdoblju jedino Špiler bio raspoložen u napadu. Balić, Valčić i Kopljar nisu pokazali puno, a nije se vidio niti Ljubo Vukić, junak iz Constante, kojeg je sredinom prvog dijela zamijenio puno razigraniji Manuel Štrlek.

Neno Kljaić pokušavao je pronaći raspoložene, no s izuzetkom Špilera i Šege na golu, pa i Štrleka krajem poluvremena, nije ih bilo dovoljno. Na predah se otišlo s 13:12 za Zagrebaše.

Rano u drugom dijelu hrvatski prvaci su prvi put poveli s dva razlike, ali više od toga nisu uspjeli. Bosna je cijelo vrijeme držala priključak i na ulasku u 55. minutu s tri uzastopna pogotka, dva Karačićeva, okrenula na 24:23, što je uvelo utakmicu u neizvjesnu završnicu.

Zagrebaši su odgovorili svojom serijom od tri gola, a nakon što je Kopljar zabio za 26:24 u 57. minuti, stvari su izgledale obećavajuće. No, hrvatske prvake je tada korak unatrag bacilo isključenje Štrleka zbog kojeg se Neno Kljaić nakon susreta ljutio na suce, što je Bosni otvorilo vrata da se potpuno vrati i uzme bod. Rezultat koji bi sigurno potpisali prije početka utakmice.

Manuel Štrlek bio je najefikasniji igrač hrvatskih prvaka. Ubilježio je devet golova, četiri sa 7 m, ali nije bilo prave pratnje. Marin Šego istaknuo se sa 17 obrana.

Domaće su vodili Karačić s devet i Kapisoda sa šest golova, dok je Uvodić ubilježio 16 obrana.

• Obrisan korisnik03.10.2010. u 19:51
    moramo uzimati na slj.turnirma!!A s medaljama se mora nastaviti i nakon 2012 kad Ivano,Lac a možda i Vori zauvijek odu,jer golemi potencijal imamo u klincima.Samo potencijala nemamo u struci,zahvaljujući Hdz-eovim gangsterima,uz svaku čast nekim pojedincima iz te stranke koji su u rukometu i misle... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.10.2010. u 19:49
    Dobro je nama dok je u rep.Vlado Šola,pozitivan lik,koji zna nabrijati,savjetovati i okuražiti igrače,jer goluiža ne zna 2 čiste rečenice da sastavi pred kamerama.Isto tako uz manjak šutera nama se puno toga vrtiti na liniji Balić-Vori,što nije dobro.Bez obzira na sve,mi po kvaliteti igrača medalje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.10.2010. u 19:45
    Isto vrijedi i za Vukovića koji ima samo brzinu i ništa drugo!!A najjadnija je Gopčeva izjava iz 2006,kako je Smajlagić sa 45 godina tada,neiskusan trener da bi vodio rep.da bi 2010 svom stranačkom drugu Keti Goluži sa 39 dao rep.u ruke,jadno da ne može jadnije!!
  • Obrisan korisnik03.10.2010. u 19:43
    A našoj rep.fali jakih šutera i atleta,i tu je gl.naš problem sa Francuzima.Zatim od Kopljara prave našeg Volkera Zerbea,može on imati i 220cm.kad nema hrabrost i agresivnostii,kada nema nikavoga šuta i kad je loš igrač!!
  • Obrisan korisnik03.10.2010. u 19:41
    Što se tiče rep.npr.koji je normalan razlog bio vratiti T.Valčića u rep.2007,kad znamo kakvu p.zdariju je napravio 2004 pred Atenu,i nakon toga se nije javljao više od 2 godine nikome!!Valčić jest dobar defanzivac i to je sve od njega.