Lacković ponovno odličan

Goran Markuš • petak, 15.10.2010.

Iako su manje od minute prije kraja držali potpuno neočekivano izjednačenje u samoj završnici Bosna je popustila i Constanta dolazi do vrlo važna dva boda. S druge strane Čehovski Medvedi i HSV ništa nisu prepustili slučaju...

Očekivano, već na samom početku susreta Constanta kreće žustro i sjajnom napadačkom igrom već u 13. minuti bježe na vrlo ugodnih +6. Međutim, rukometaši Irfana Smajlagića nisu se predali i nakon 5:1 serije u 28. minuti igre dolaze do izjednačenja. Ipak, nekoliko neshvatljivih grešaka gostiju u posljednje dvije minute Constanta je znala iskoristiti i na poluvrijeme odlaze sa sasvim ugodnih +4.

Iako je u drugo poluvrijeme Bosna ušla puno bolje domaćin se vrlo brzo oporavio, rade novu 6:1 seriju i bježe na rekordnih +7. Međutim, gost se ponovno nije predao, držao je zaostatak i od 53. do 59. minute rade novi preokret i svega par sekundi prije kraja Josip Pažin zabija za na prvi pogled konačno izjednačenje.

Na njihovu žalost sudački par u posljednjem napadu domaćina isključuje igrača Bosne i nesretno po goste svega pet sekundi prije kraja preko Mariusa Stavrositua Rumunji dolaze do neočekivano teška, no vrlo važna dva boda.

Iznenađenje nismo mogli vidjeti niti u preostala dva susreta. Potpuno očekivano ruski Čehovski Medvedi ništa nisu prepustili slučaju, vrlo brzo preuzimaju inicijativu i na leđima vrlo raspoloženog Vasilija Filippova (9 golova) dolaze do naočigled ne tako uvjerljive, no mirne +3 pobjede.

Ništa drugačije nisu odigrali niti rukometaši HSV-a na svojem prvom domaćem susretu u skupini B. Nakon čvrstog otvaranja i +2 na poluvremenu Hamburg je ubacio u višu brzinu i usprkos isključenju našeg Domagoja Duvnjaka (2 gola) dolaze do potpuno zaslužene +9 pobjede.

Nakon sjajnog nastupa protiv KIF Koldinga u trećem kolu zabivši šest golova naš Blaženko Lacković ponovno se pokazao najefikasnijim igračem domaćina. S druge strane s pet golova gostujući Sävehof predvodio je dvojac Jakobsson - Stenbäcken.