Flensburg se izjednačio s Zagrebom

Ivana Strahija • ponedjeljak, 18.10.2010.

Pobjedom u domaćoj utakmici protiv St. Petersburga, Flensburg je stigao na isti broj bodova kao i naš prvak. U Skupini C Aab Handball bio je bolji od Dinama.

Aab Handball je nakon dva poraza i jednog neriješenog rezultata konačno upisao i pobjedu, pa se sada nalazi na četvrtom mjestu tablice Skupine C. Danci su Bjeloruse porazili nakon teške borbe i zaostatka od 11:16 na poluvremenu.

Danska momčad je u drugom poluvremenu zaigrala pametno i počela iskorištavati mnogobrojne pogreške u redovima bjeloruske ekipe, te je na kraju slavila s 33:29. Najbolji strijelac u domaćim redovima bio je Kjelling (10), a u gostujućim su Kazhaneuski, Atman i Onufryienko imali po pet golova.

U grupi D, u kojoj se natječe i CO Zagreb, četvrto kolo zaključio je duel Flensburga i St. Petersburga. Iako se očekivala laka pobjeda njemačkog sastava, u prvom je poluvremenu momčad iz Rusije sasvim dobro parirala favoritima i zaostajala po isteku prvih 30 minuta svega tri gola (17:14).

No, u drugom poluvremenu Rusi više nisu mogli držati tempo s Flensburgom, koji do 45. minute odlazi na +10 (29:19). Rusi su, zahvaljujući Rasmussenu na njemačkim vratima, u drugih 30 minuta uspjeli postići svega osam golova. Najviše golova za domaće postigao je Mogensen (9), dok je za goste najviše dao Naširov (6).