Automoto

Lorenzo ispred Ducatija

Maja Giljanović • petak, 15.10.2010.

Netom u Maleziji okrunjeni novi vladar MotoGP-ja Jorge Lorenzo odvozio je najbrži krug na prvom slobodnom treningu Velike nagrade Australije. Španjolac je nakon sat vremena završio na prvom mjestu ispred Ducatijevog dvojca bivših svjetskih prvaka Caseyja Stonera i Nickyja Haydena.

Jorge Lorenzo je čvrsto naumio ne uživati u lovorikama nego sezonu kraju privesti u stilu. Španjolac je prije pet dana u Maleziji osvojio naslov svjetskog prvaka, ali i u Australiji grize poput terijera. Na prvom je treningu na Phillip Islandu koji je kasnio zbog kiše krug odvozio za 1:41,146 i postavio standard neuhvatljiv za konkurenciju.

Najbliže mu se primaknuo Ducatijev dvojac bivših svjetskih prvaka Casey Stoner i Nicky Hayden. Australac koji je Veliku nagradu Australije osvojio posljednje tri sezone odvozio je 0,334 sekunde sporije na drugom, a ispod pola sekunde (+0,485) zaostatak je i Amerikanca na trećem mjestu.

U Top 5 su i Hondini Marco Simoncelli i Marco Melandri, a Andrea Dovizioso na šestom mjestu prvi zaostaje više od jedne sekunde (+1,125). Do Sepanga još uvijek aktualni svjetski prvak Valentino Rossi je ostvario sedmo najbolje vrijeme (+1,480), a nakon 14 dana od dvostrukog prijeloma ključne kosti u Japanu na stazu se vratio Dani Pedrosa.

Nije se drugoplasirani u ukupnom poretku upuštao u nepotrebni rizik, odradio je samo sedam krugova i najbrži krug odvozio za 1:51,210. Ni Ben Spies se nije naradio, na stazi na kojoj je prošle godine slavio u Svjetskom prvenstvu u Superbikeu odvozio je tri kruga i spustio se na 1:58,613.