Bundesliga, 8. kolo, 15.10.2010, 20:30 h
Köln 1:2 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Sahin u 90. minuti uzeo bod Soldi

Josip Piršljin • petak, 15.10.2010.

U prvoj utakmici osmog kola Bundeslige, Köln Zvonimira Solde izgubio je na domaćem terenu od Borussije iz Dortmunda 2:1 pogotkom u sudačkoj nadoknadi...

Pred 50.000 navijača na stadionu Rhein-Energie Zvonimir Soldo upisao je svoj peti poraz u Bundesligi ove sezone. U dramatičnoj završnici Köln je izgubio od Borussije iz Dortmunda 2:1 i time ostao na 16. mjestu na tablici. U momčadi Kölna večeras je debitirao Miro Varvodić, nekadašnji vratar Hajduka. Uz njega, od prve minute za domaćina je igrao i hrvatski U-21 reprezentativac Mato Jajalo kojeg je u 76. minuti zamijenio Adil Chihi.

Igrači Kölna krenuli su bolje u utakmicu želeći što prije postići vodeći pogodak. To im je zamalo uspjelo kada je u 10. minuti Lukas Podolski sjajnim udarcem s otprilike 18 metara pogodio spoj prečke i stative, a Christian Clemens nije dobro reagirao na odbijenu loptu. Nedugo nakon toga sličnu šansu imaju i igrači Borussije. U 17. minuti Lucas Barrios glavom u šesnaestercu tuče prema Varvodiću, no lopta odsjeda na prečki.

U 20. minuti momčad Jürgena Kloppa dolazi do vodstva. Barrios je s lijeve strane ubacio na par metara od gola, Varvodić nije dobro reagirao i Poljak Jakub Blaszczykowski glavom zabija za 0:1. Nakon postignutog gola, Borussija je zaredala još nekoliko prilika, no njeni napadači nisu bili precizni. Köln je do kraja poluvremena pokušao izjednačiti preko Podolskog, ali Roman Weidenfeller je sačuvao svoju mrežu.

U nastavku utakmice Soldini igrači pojačavaju pritisak na gostujuću obranu, ali bez većih uspjeha. Ipak, u 82. minuti domaći dolaze do izjednačenja. Varvodić je sa svoje polovice ispucao loptu daleko do protivničkog šesnaesterca, obrana Borussije to odbija, ali samo do Podolskog koji preciznim udarcem postavlja 1:1.

Kada se već činilo da će susret završiti neodlučenim ishodom, Nuri Sahin pogotkom u sudačkoj nadoknadi donosi pobjedu Borussiji. S nova tri boda, ekipa iz Dortmunda drži čelnu poziciju na tablici s istim brojem bodova kao i Mainz, ali i utakmicom više.