Bayern proradio, Mainz posrnuo

Lovro Štrbinić • subota, 16.10.2010.

Ovotjedno kolo njemačkog nogometnog prvenstva donijelo je i prvu utakmicu u kojoj Mainz nije slavio. Štoviše, vodeća momčad lige izgubila je kod kuće od HSV-a, dok je Bayern konačno uvjerljivo slavio. Schalke i Stuttgart odigrali su zanimljivu utakmicu bez pobjednika.

Nakon mnogo kola suše i poslije jednog od lošijih startova u prvenstvu u povijesti kluba Bayern je kod kuće bio uvjerljiv u susretu protiv Hannovera. Iako bez našeg Ivice Olića, koji nije konkurirao za ovu utakmicu, Bavarci su preko trostrukog strijelca Gomeza nadigrali današnjeg protivnika. Prvi pogodak spomenutog autora hat-tricka pao je u 21. minuti, dok su ostala dva pala u drugom poluvremenu, u 77. i 90. minuti. Asistenti za pogotke bili su redom Altintop, Kroos i Müller. U redovima bavarskog giganta cijelu utakmicu odradio je Danijel Pranjić.

Prvo ovogodišnje posrtanje Mainza dogodilo se upravo u današnjoj utakmici i to na njihovom domaćem terenu. Krvnici su bili gosti sa sjevera, HSV, bez ozlijeđenog Mladena Petrića, a strijelac u redovima gostiju bio je Guerrero minutu prije kraja regularnog vremena.

U možda i najzvučnijoj utakmici ovog vikenda, barem što se veličine klubova tiče, susrela su se u Gelsenkirchenu dva kluba koja su loše otvorila sezonu. Riječ je o Schalkeu i Stuttgartu, a taj dvoboj je završio s miroljubivih 2:2. Poveli su gosti preko Tima Gebharta u 15. minuti, a na 1:1 poravnava Edu 14 minuta poslije. Novo vodstvo gostiju dolazi u 74. minuti, a strijelac je ovaj put Harnik. Konačan rezultat iz jedanaesterca postavlja Huntelaar deset minuta prije kraja. Ivan Rakitić u ovoj utakmici nije konkurirao za nastup.

Najefikasniji susret današnjeg dana bio je onaj u Hamburgu, gdje je domaći St.Pauli nadvisio Nürnberg 3:2. Dva puta su domaćini vodili, preko Asamoaha i Ebbersa, ali su gosti preko Ekicija i Wolfa uspijevali izjednačiti rezultat. Za pobjedu domaćina zabija Florian Burns u 81. minuti, nakon što je prethodno u 74. minuti utakmice ušao u igru umjesto strijelca prvog pogotka Asamoaha.

Još jedan klub koji ne igra najsjajnije ove sezone, Werder, slavio je u današnjem kolu. Na domaćem terenu pobijeđen je Freiburg, ali nije to bio lak posao za domaćina. Susret je na karaju završio rezultatom 2:1. Hunt je donio prednost domaćinima, poravnao je Schuster, a sva tri boda u Bremenu ostavlja Hugo Almeida u 73. minuti. Mensur Mujdža odigrao je cijelu utakmicu, Ivice Banovića nije bilo u kadru, a na među pričuvama je sjedio Zvonko Pamić.

• snoopy16.10.2010. u 22:45
    bio sam jednom napisao da je mainz osigurao opstanak, ali sam danas gledao njihovu utakmicu i mogu reći da bi mogli biti dosta visoku, predobro su igrali, hsv nije mogao ništa kao da se s druge strane neki od najčih klubova, ali kao što biva kad ne iskoristiš prilke uslijedi kazna