Lakić promašio penal, Kaiserslautern izgubio

Damir Žbulj • nedjelja, 17.10.2010.

Utakmicama Kaiserslauterna i Eintrachta, te Hoffenheima i Borussije iz Moenchengladbacha zaključeno je osmo kola prve njemačke Bundeslige.

Kaiserslautern je, nakon što je sezonu otvorio s dvije pobjede, zaredao s lošim rezultatima te je u preostalih pet susreta osvojio samo bod. U goste im je ovaj vikend stigla momčad iz Frankfurta, koja je u posljednje dvije utakmice uzela svih šest bodova te su se nadali da bi protiv Kaiserslauterna mogli nastaviti svoj dobar niz.

U momčadi domaćih od prve minute su zaigrali Ivo Iličević i Srđan Lakić. Kaiserslautern je priliku za vodstvo imao u 26. minuti. Tzavellas je u kaznenom prostoru srušio Lakića. Naš igrač izveo je najstrožu kaznu, ali golman Nikolov obranio je njegov udarac. Uz bolju igru domaće momčadi, mreže su mirovale do posljednje minute prvog poluvremena, a kada su svi već pomislili da će se na odmor otići s početnim rezultatom, šok za Kaiserslautern. Nakon akcije Ochsa i Junga, grčki napadač Theofanis Gekas postiže svoj šesti pogodak sezone.

Odmah po nastavku utakmice, već u 48. minuti, velika prilika gostiju, ali udarac Rossa brani Sippel. U 68. minuti susreta gosti odlaze na dva pogotka razlike. Nakon kornera i loše reakcije obrane domaćih, lopta dolazi do Tzavellasa, koji pronalazi Gekasa, a Grk postiže svoj drugi pogodak na susretu. Gekas je u igri ostao do 79. minute, kada umjesto njega ulazi Aleksander Meier, a samo četiri minute kasnije upravo Meier postiže svoj prvi ovosezonski pogodak i postavlja rezultat na konačnih 0:3.

Hoffenheim se našao u sličnoj situaciji poput Kaiserslauterna. Prvenstvo su odlično otvorili s tri pobjede, ali su u posljednja četiri susreta osvojili samo dva boda. U susret protiv Borussije ipak su ušli kao lagani favoriti jer gosti su u prvenstvu slavili samo jednom, a u zadnjih pet kola prikupili su samo dva boda.

Domaći su u susret krenuli bez suspendiranog Šimunića, a već u 12. minuti našli su se u rezultatskom zaostatku. Dugu loptu Bradleya sustiže na lijevoj strani Reus i ubacuje u 16-erac Hoffenheima, gdje se najbolje snalazi Bobadilla, za vodstvo gostiju od 0:1. Svi pokušaji domaćih nogometaša da izjednače rezultat do odmora nisu urodili plodom pa se u svlačionice odlazi s minimalnom prednošću Borussije.

Hoffenheim do izjednačenja dolazi u prvoj minuti nastavka. Ubačaj Mlape, Demba Ba posprema iza leđa vratara gostiju. Već u 51. minuti domaći imaju priliku postići i drugi pogodak, ali udarac Becka s 25 metara završava na gredi. Hoffenheim je u potpunosti preuzeo inicijativu, a sve nade gostiju u pozitivan rezultat ugasio je Arango u 62. minuti. Igrač Borussije, nakon prekršaja, s poda nogom udara protivničkog igrača te zasluženo dobiva crveni karton.

Samo pet minuta kasnije domaći iskorištavaju brojčanu prednost. Nakon kornera Salihovića, igrač gostiju Anderson, glavom skreće loptu u vlastitu mrežu. U 81. minuti gosti ostaju s devetoricom igrača kada Schachten za skrivljeni jedanaesterac dobiva crveni karton, a najstrožu kaznu u pogodak pretvara Salihović. U posljednjoj minuti susreta Borussia preko Idrissoua uspijeva smanjiti rezultat na 3:2, ali za pogodak, koji bi im donio bod s ovog gostovanja, nisu više imali snage ni vremena.

• Obrisan korisnik18.10.2010. u 15:14
    Obrana Kaiserslauterna je izgleda pripremne utakmice igrala s Hrvatskim Dragovoljcem, pa su skinulli neke finese preuzimanja protivničkih navijača.