Alkar i Dubrovnik lako, Borik teško

Ante Zovko • subota, 16.10.2010.

Odigrane su prve tri utakmice drugog kola košarkaške A-1 lige. Dubrava se dobro držala protiv Borika, ali je ipak na kraju tijesno kapitulirala, Alkar je protiv Kvarnera upisao vrlo uvjerljivu pobjedu, a sličnim je rezulatom završen i ogled Dubrovnika i Zaboka.

Drugo kolo u petak su otvorili Dubrava i Borik. Favorizirani Borik u završnici je zamalo uprskao sve dobro što je dotad napravio, ali je na kraju slavio 78:80. Zadrani su kontrolirali prve tri četvrtine i na kraju svake odlazili s dvoznamenkastom prednošću. Međutim, +10 na kraju treće četvrtine brzo se istopilo odličnom serijom domaćih preko Bašljana, Bašića i Šarića pa je u posljednjoj minuti susret bio u egalu. Srećom po Borik, Ivan Mikulić je pri kraju bio priseban i s pet uzastopnih poena omogućio tijesno slavlje.

Prvo ime susreta bio je Borikov Petar Marić (27 koševa) kojem se još jednom dobrom predstavom pridružio Jure Škifić sa 17. Kod Dubrave najučinkovitiji je bio dvojac na posudbi iz Trnskog, Filip Bašljan (21 poen, 12 skokova) i Dario Šarić (18 poena, 10 skokova).

Ohrabreni velikom pobjedom u Slavonskom Brodu u prvom kolu, košarkaši Alkara uvjerljivom su se partijom predstavili sinjskoj publici. Kvarner 2010 od početka se našao u podređenoj poziciji pa ne čudi konačni rezultat 81:68. Sinjani su čvrsto krenuli i prvi period zaključili s 26:12, na poluvrijeme otišli s ugodnih 42:29 i u drugom dijelu nastavili povećavati razliku. Riječani su u posljednjih deset minuta tek uspjeli smanjiti na 13 poena razlike.

Jakov Bilobrk bio je najraspoloženiji kod domaćih (20 koševa, 6 skokova), a odličnu partiju dali su i Ivica Radić (17 koševa, 9 skokova, 2 blokade) te Željko Župić (12 koševa, 6 asistencija). Kod Riječana dvoznamenkasti broj poena ubilježili su Zoran Pehar (13), Brent Ragsdale (12) i Josip Surina (11).

Dubrovnik je protiv Zaboka u svojoj drugoj domaćoj utakmici zaredom ostvario i prvu pobjedu, i to dosta uvjerljivu, 78:68. Počelo je vrlo mlako s obje strane pa je prva četvrtina završila s 11:13. Domaći su uzvratili i preokrenuli te dobili sljedeća dva perioda, ali bez veće razlike. Ipak, nakon 53:47 nakon treće četvrtine, Dubrovnik je "potegao" i odvojio se na +15, a Zabočani su uspjeli smanjiti na prihvatljivih deset razlike.

Trojica Gospara ubacila su po 15 koševa, Nikola Došen, Maro Lučić i Mislav Perić, dok su se za goste iz Bedekovčine s po 13 poena istaknuli Filip Kraljević i Ante Krapić.

Preostale dvije utakmice drugog kola igraju se u nedjelju. Pojačani Split na Gripama dočekuje Dardu, dok će u Trogiru gostovati Svjetlost.