Premiership, 8. kolo, 17.10.2010, 17:00 h
Blackpool 2:3 Manchester City
Manchester City

Manchester City hvata korak s Chelseajem

Marin Vuković • nedjelja, 17.10.2010.

U susretu Davida i Golijata nogometaši Blackpoola dobrim su dijelom susreta bili bolja momčad od Manchester Cityja, pokazali puno htijenja i stvorili bolje prilike, no na kraju su s tijesnih 3:2 poraženi pogocima Carlosa Teveza i Davida Silve.

Nogomet je ponekad okrutna igra, a lekciju su na svojoj koži najbolje osjetili igrači Blackpoola, koji su u današnjoj utakmici osmog kola na Bloomfield Roadu poraženi od Manchester Cityja, premda su najmanje dvije trećine utakmice bili bolji sastav. Na kraju se ključnom pokazala upornost Carlosa Teveza i njegov istančani njuh za pogodak koji je goste iz Manchestera doveo na samo dva boda od vrha ljestvice.

Premda u prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, Mandarine su u dobroj mjeri namučile igrače Cityja, koji usprkos neusporedivoj igračkoj kvaliteti niti u jednom trenutku nisu uspjeli uspostaviti kontrolu nad igrom. Na odmor se otišlo nedirnutih mreža, no bilo je jasno da u ovoj utakmici mora biti pogodaka.

Suprotno očekivanjima, prva je lopta odsjela u mreži domaćina, i to usprkos činjenici da su početkom drugog dijela stvorili nekoliko sjajnih prilika pred vratima Joea Harta. Posebno se to odnosi na situaciju jedan na jedan Campbella, koja je završila udarcem pored gola.

Kazna je stigla u 67. minuti, David Silva je poslao prizemnu loptu u peterac domaćina, a tamo se za poziciju izborio Tevez i jednim dodirom loptu skrenuo u mrežu. Bila je to sumnjiva situacija, a ponovljene su snimke pokazale da je Argentinac po svemu sudeći prilikom upućivanja lopte bio u nedozvoljenoj poziciji. Ubrzo nakon vodećeg pogotka City je mogao i udvostručiti vodstvo, no udarac Jamesa Milnera zaustavila je greda.

U 78. minuti pak Blackpool je došao do zasluženog izjednačenja. Slobodan udarac izveo je Charlie Adam, a Marlon Harewood skrenuo loptu tek toliko da prevari gostujućeg vratara. Veselje narančastih tribina trajalo je samo jednu minutu, već u sljedećem napadu loptu je poput Zvonimira Bobana 1998. godine izgubio Taylor-Fletcher, a Carlos Tevez s ruba šesnaesterca povisio na 2:1.

Blackpool se morao otvoriti i pokušati doći do pogotka, a to je u 90. minuti iskoristio David Silva i krasnim pogotkom kojem su prethodila dva lažnjaka osigurao bodove Manchester Cityju. Posljednju riječ na utakmici ipak su imali domaći igrači, u trećoj minuti sudačke nadoknade nakon kornera Taylor-Fletcher je postavio konačnih 3:2.

• Obrisan korisnik17.10.2010. u 20:54
    scaka čast blackpoolu! nadam se da ovaj city neće uhvati ligu prvaka ni ove godine iako se sve čini da bi mogo. ali titula prvaka je u chelsiju
  • JeremijaX17.10.2010. u 20:06
    A nitko ne priča o kvaliteti blackpoola! Usporedite budžet ova dva kluba i odnos snaga na terenu danas. Ovaj klub ima finu budućnost!
    JeremijaX
  • The_Killer_000717.10.2010. u 19:27
    jedina konkurencija chelsiju
    The_Killer_0007
  • snoopy17.10.2010. u 19:27
    posebno mi je drago što imaju dosta domaćih igrača: brige, hart, lescot, barry, jonhson, milner, richards, koji su igrali danas