Premiership, 8. kolo, 18.10.2010, 21:00 h
Blackburn 0:0 Sunderland
Sunderland

Kalinić i Blackburn s desetoricom do boda

Marin Vuković • ponedjeljak, 18.10.2010.

Osmo kolo Premier lige utakmicom na Ewood Parku zaključili su Blackburn i Sunderland, a ogled je završen najmanje popularnim nogometnim rezultatom. Gostima nije pomogla ni činjenica da su nakon isključenja Christophera Sambe više od jednog poluvremena imali prednost igrača više.

Blackburn i Sunderland podijelili su bodove odigravši 0:0, a takvim ishodom manje će biti sretni gosti jer nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć i barem jednu od brojnih prilika pretvoriti u zlata vrijedan pogodak.

Sunderland je bio bolji suparnik, konkretniji u protivničkom šesnaestercu, no Darren Bent, Asamoah Gyan i Danny Welbeck večeras nisu imali svoj dan. Blackburn je još jednom razočarao bezbrojnim ubačajima u šesnaesterac koji najčešće nisu pogađali cilj.

Naš reprezentativac Nikola Kalinić našao se u početnom sastavu Sama Allardycea, no utopio se u blijedo izdanje domaćina. Izborio je tek nekoliko poluprilika i zaradio žuti karton, a u 64. minuti zamijenjen je Benjanijem Mwaruwarijem.

Iz slabog i prilikama siromašnog prvog dijela vrijedna spomena bila je tek njegova završnica, u kojoj je Christopher Samba neoprezno izgubio loptu pred svojim šesnaestercem i potom bio prisiljen kao posljednji čovjek obrane srušiti Dannyja Welbecka. Glavni mu je sudac za taj prekršaj opravdano pokazao izravni crveni karton, a domaćin je do kraja utakmice ostao s desetoricom.

Usprkos brojčanoj nadmoći, Sunderland do kraja utakmice nije uspio doći do pobjedničkog pogotka, a pravi pritisak na vrata Paula Robinsona gosti su uspjeli stvoriti tek u posljednjih desetak minuta. Posebno raspoloženi u tim trenucima bili su Gyan, Bent i Zenden, no sve su lopte završile pored vrata ili u rukama domaćeg vratara.