Liga prvaka, skupina F, 3. kolo, 19.10.2010, 18:30 h
Spartak Moskva 0:2 Chelsea
Chelsea

Chelsea prošao i Moskvu

Josip Piršljin • utorak, 19.10.2010.

U prvoj utakmici skupine F Chelsea je pobijedio Spartak u Moskvi na stadionu gdje je 2008. izgubio finale Lige prvaka od Manchester Uniteda. Pogocima Žirkova i Anelke Englezi su slavili 2:0 i time došli na korak od prolaska u drugi krug.

SPARTAK MOSKVA - CHELSEA 0:2
(Žirkov 23', Anelka 43')

Pred otprilike 80.000 gledatelja na stadionu Lužniki, Spartak i Chelsea su tražili svoju treću pobjedu ove sezone u Ligi prvaka. I ruska i engleska momčad su u prva dva kola slavile protiv Olympiquea iz Marseillea i slovačke Žiline te su u međusobni dvoboj ušle sa šest bodova na kontu.

Chelsea je bolju igru na početku utakmice okrunio pogotkom u 23. minuti. Jednu dubinsku loptu prema Nicolasu Anelki odbila je obrana Spartaka, ali samo do Jurija Žirkova koji sjajnim udarcem iz poluvoleja pogađa suprotni kut vratara Andriya Dykana. Prekrasnim pogotkom Žirkov je doveo Chelsea u vodstvo koje nisu ispuštali do kraja prvog poluvremena unatoč pokušajima domaćih.

U 38. minuti Anelka je izbio sam pred Dykana, ali Spartakov vratar je izašao kao pobjednik iz tog dvoboja. Pred sam kraj prvog poluvremena, u 43. minuti, Chelsea ipak povećava vodstvo. Michael Essien odličnom asistencijom ponovno gura Anelku pred Dykana, no ovoga puta Francuz je bio puno uspješniji jer šalje loptu u gol i postavlja rezultat 0:2 s kojim se otišlo na predah.

Rusi su u nastavak susreta krenuli puno agresivnije želeći što prije postići pogodak kojim bi se vratili u utakmicu. Igrači Valerija Karpina stezali su obruč oko vrata Petra Čecha i uputili nekoliko opasnih udaraca, ali momčad iz Londona je u tom pritisku uspjela sačuvati mrežu. U 73. minuti Essien je propustio odličnu priliku da riješi pitanje pobjednika. Iz vrlo dobre pozicije pucao je prema Dykanu, ali lopta odlazi pored vratnice.

Spartak je do kraja dvoboja stvorio još par dobrih šansi, ali obrana Chelseaja odbila je sve napade. Unatoč porazu na domaćem terenu, Moskovljani i dalje drže drugu poziciju u skupini F sa šest bodova ispred Marseillea i Žiline koji su bez bodova, a međusobno igraju kasnije danas. Chelsea s devet bodova drži prvo mjesto i vrlo je blizu osmine finala.

• Obrisan korisnik19.10.2010. u 23:04
    Chelsea zasad igra jako lijep i učinkovit nogomet ....ali misljenja sam da ce se morati pojačati u zimskom prijelaznom roku (ako ne bude vrijedila ona zabrana dolaznih transfera) ukoliko žele postići uspjeh na oba kolosijeka (prvenstvo i liga prvaka)...a pod pojmom 'uspjeh' podrazumijeva se... [više na forumu]
  • The_Killer_000719.10.2010. u 22:47
    ajde ne seri nista nije ukra i kakve to veze ima s ovim člankom...Bravo za Chelsea i kladionice koje su više šansi davale 1x nego 2