1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 23.10.2010, 20:05 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 1000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Mladen Lončar (Virovitica), Darko Novoselnik (Belišće)

Antonija Pavlić • subota, 23.10.2010.

U vrlo slaboj utakmici, potpuno nedostojnoj izravnog televizijskog prijenosa, Zagreb je s 2:1 po prvi put u Koprivnici svladao Slaven Belupo i momčad Mile Petkovića poslao na - mjesto koje prvo donosi spas od ispadanja - 11. poziciju. Sve što ćemo pamtiti pogoci su Matea Pavlovića, Svena Dedića i Josipa Milardovića, a gotovo 80 minuta igre - sa zadovoljstvom potisnuti iz sjećanja...

Sven Dedić
71'
16
Besart Abdurahimi
86'
13
Marin Oršulić
90'+1'
Luka Pavlović

Izravni televizijski prijenos posljednje subotnje utakmice 12. kola Prve HNL nije trebao biti rađen u Koprivnici. Slaba utakmica, s vrlo malo prigoda, na koncu je (prvi put u Koprivnici) otišla na stranu Zagreba, a jedino što ćemo iz cijele ove priče pamtiti bit će pogoci Pavlovića, Dedića i Milardovića.

Slavenaši su počeli nešto bolje od svojih suparnika iz Zagreba. U petoj minuti "hibrid" između ubačaja i udarca Aljoše Vojnovića pravodobno je skrenuo gostujući vratar Hrvoje Višić, a potonji se u heroja početnog dijela utakmice potpuno prometnuo kada je desetak minuta kasnije stopostotnu prigodu obranio Franji Tepuriću. No, idila nije dugo trajala.

Pjesnicima je, potpuno suprotno, samo jedan ubačaj iz kuta trebao da potpišu prelazak u vodstvo. S ugla igrališta loptu je u domaći kazneni prostor poslao Dens Maia Da Silva James, a daleko najviši u skoku, stoper Mateo Pavlović, od travnjaka neobranjivo pogodio desni gornji kut vrata Silvija Rodića.

Prilično se poslije toga razvodnila igra pa smo na sljedeću prigodu morali čekati petnaestak minuta. Josip Milardović izborio se za loptu na sredini i na boku proigrao Mateasa Delića, a mladi veznjak nakon duplog pasa s Vojnovićem, malo postrance, u izravnom duelu s Višićem nanova izvukao kraći kraj.

Sve ostalo što se na koprivničkom stadionu (nije) događalo brzo će, pak, pasti u zaborav. Mario Gregurina u 48. je pucao prilično bezopasno, Vojnović u 72. iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca naciljao samo mrežu iznad gola, a Zagreb zahvaljujući dalekometnom, ali neobranjivom projektilu Svena Dedića u 78. samo potvrdio pobjedu. Josip Milardović na samom početku sudačke nadoknade glavom je ublažio poraz, ali za nešto više od toga vremena jednostavno nije bilo.

Mile Petković šestim je prvenstvenim porazom došao u vrlo neugodnu situaciju, budući da su tribine već dulje vremena nezadovoljne, a novi gubitak bodova koprivničke je trupe poslao na 11. mjesto - prvo koje spašava od ispadanja u niži rang. Zagreb je pak nastavio dokazivati da prošla loša sezona nije bila pravilo te ostao u sredini ljestvice, brade visoko uperene i prema najvišim pozicijama.

• Obrisan korisnik24.10.2010. u 11:49
    ...ne samo Ljubojevića (nije Ljubičić) nego i Vugrineca i Sukaja (iako upitna kvaliteta)......tata Medić čisti pozicije u napadu za sina i ne shvaća da mu time zapravo šteti jer nema uz koga učiti a stvorio mu je nevjerojatan pritisak! Ma, uostalom, da sam ja predsjednik kluba i moj bi sin igrao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 00:55
    užasan napad slavena. ne kužim kak od tog velikog izbora napadača (delić, poredski, tepurić, vojnović, bušić, mujanović) niti jedan nije u pristojnoj formi ili je bar pristojne kvalitete. za mujanovića čak i razumijem. on se ko i brkljača nadao inozenstvu pa potonuo, ali opet da ga nema nitko tamo... [više na forumu]
  • ronny198723.10.2010. u 23:14
    ako je to razlog onda to nisu pravi navijači... meni je tak svejedno dal se navija i tko navija, ja volim zagreb zbog zagreba, zbog kluba i grada, a ne zbog navijača... nek se i ti drugi malo organiziraju i počnu navijat na tekmama, nebi bili prvi klub sa 2 navijačke frakcije hehe