Lazio potvrdio vrh

Ivana Spahija • nedjelja, 24.10.2010.

Susreti osmog kola Serie A ponudili su ponešto iznenađenja, većinom neugodnih za renomirane momčadi. Lazio je pobjedom nad Cagliarijem uzeo nova tri boda i potvrdio ostanak na samom vrhu ljestvice, a neugodno se iznenadio Juventus, koji je uspio uzeti tek bod u gostima kod Bologne. Bolje sreće nije bila ni Roma, koja je tragom pozitivnog rezultata iz prošlog kola krenula po nova tri boda, ali se u tome zaustavila već na gostovanju u Parmi...

Nogometaši Lazija rutinski su odradili i susret osmog kola, na domaćem terenu rezultatom 2:1 su svladali Cagliari i uzeli nova tri boda koja ih zadržavaju na prvom mjestu na ljestvici. Izabranici Edoarda Reje nastavili su nizati odlične rezultate i potpuno zasluženo drže vrh s trenutno pet bodova ispred Milana, koji ima i utakmicu manje. Cagliari je nakon poraza pao na pretposljednje, 19. mjesto na ljestvici.

Utakmicu su bolje otvorili gosti sa Sardinije, koji su u nekoliko navrata imali priliku povesti. Cagliari je zaprijetio već u devetoj minuti susreta, Matri je iz blizine mogao pospremiti loptu u mrežu Lazija, ali je gađao pokraj gola. Gosti su ponovno zaprijetili u 18. minuti, Lazzari je iz slobodnog udarca potražio vrata domaćina, ali je spreman bio Muslera.

Pomalo pritajeni Nebesko plavi do pogotka su došli u 22. minuti susreta, praktički iz prve prave prilike. Slobodan udarac izveo je Hernanes, a loptu je prihvatio Floccari i matirao nespremnog Agazzija za vodstvo Lazija od 1:0. Deset minuta kasnije Rimljani su mogli doći i do novog pogotka, gađao je Floccari, ali ovaj put spreman je bio Agazzi. Lazio je ponovno zaprijetio u 41. minuti, Hernanes je prošao gostujuću obranu, ali je potom gađao malo pokraj gola.

U samom otvaranju drugog dijela, točnije, u 53. minuti, domaćini su ponovno zatresli mrežu Cagliarija. Floccari je dobro dodao za Maurija, koji je pronašao put do mreže Agazzija za vodstvo Lazija od 2:0. Gosti sa Sardinije tu nisu zastali, naprotiv, taj ih je pogodak još više motivirao i samo pet minuta kasnije uspjeli su zatresti mrežu Muslere. Cossu je idealno uposlio Matrija, koji je bez većih problema matirao Musleru i smanjio vodstvo Rimljana na 2:1, što je bio i konačni rezultat ovog dvoboja.

Neočekivani kiks na putu prema vrhu ljestvice ostvario je Juventus, koji je u gostima kod objektivno slabije Bologne izvukao tek bod remijem rezultatom 0:0. Nogometaši Stare dame dominirali su tijekom cijelog susreta i propustili nebrojene prilike za pogodak, no ponešto sreća, a ponešto vratar Viviano sačuvali su mrežu Bologne netaknutom i Juventus se u Torino vraća tek s bodom koji ga ostavlja na petom mjestu na ljestvici, sa sedam bodova zaostatka za vodećim Lazijem.

Od samog početka gosti su preuzeli inicijativu i krenuli u pohod na sva tri boda. Amauri je u 15. minuti mogao donijeti vodstvo Juventusu, ali je njegov pokušaj završio malo iznad grede gola Bologne. Četiri minute kasnije gosti su propustili veliku priliku za pogodak, Krasić je odlično dodao za Quagliarellu, vratar Bologne Viviano je izišao s vrata, a Portanova je spasio da se udarac Quagliarelle ne nađe u mreži Bologne.

U 36. minuti dosuđen je jedanaesterac za Juventus u prilično spornoj situaciji u kojoj je Krasić pao nakon navodnog kontakta s Portanovom, na što je sudac odlučio pokazati na bijelu točku. Ipak, protesti domaćina ubrzo su bili zadovoljeni jer je Viviano obranio prilično loš udarac Iaquinte i sačuvao mrežu netaknutom. Vratar Bologne iskazao se i u 41. minuti susreta obranivši prilično opasan pokušaj Marchisija iz daljine.

Drugo poluvrijeme nastavilo se pritiskom gostujućih nogometaša, Quagliarella je u 57. minuti propustio novu u nizu prilika ovaj put iz blizine pogodivši iznad gola Bologne. Deset minuta kasnije u prilici za pogodak našao se Iaquinta, no njegov pokušaj je uspješno ukrotio Viviano. Gol goste nije htio niti u 76. minuti susreta, Martinez je pobjegao domaćim braničima, ali je potom pogodio gredu gola Bologne. Semafor se tako zaustavio na konačnih 0:0, s čime daleko zadovoljniji mogu biti nogometaši Bologne, koji su ugrabili bod velikom Juventusu i uspeli se na 16. mjesto na ljestvici.

Nakon slavlja nad Genoom u prošlom kolu i trenutnog buđenja u prilično uspavanoj sezoni, novo razočaranje upisali su nogometaši Rome na gostovanju kod Parme, gdje su s mršavih 0:0 uzeli tek bod domaćinima. U prilično izjednačenom dvoboju remi se čini kao najpošteniji ishod koji u konačnici nikome ne ide na ruku jer se od početka sezone obje momčadi pokušavaju probuditi, ali za sada bezuspješno.

Prvo poluvrijeme ponudilo je nekoliko dobrih prilika s obje strane, Parma je u nekoliko navrata zaprijetila preko raspoloženog Marquesa, dok je Roma mogla povesti solidnim pokušajima Borriella i Cassettija. Drugo poluvrijeme također je ponudilo sličnu sliku, nešto agresivniji bili su gosti, no lopta nije htjela u gol i semafor se zaustavio na konačnih 0:0 za raspodjelu bodova iz ovog dvoboja. Romu je novi bod spustio na 14. mjesto, a Parma se spustila na samo dno, na 20. mjesto na ljestvici.

Čini se kako je kriza pomalo iza Udinesea, koji je rezultatom 2:1 kod kuće svladao Palermo i uzeo tri boda koja ga pomalo dižu prema gornjem dijelu ljestvice. Bijelo-crni su dominirali svih 90 minuta dvoboja s posrnulim Sicilijancima i zasluženo su ostvarili pobjedu za konačni izlazak iz krize koja je trajala od samog početka sezone. Udinese je poveo već u devetoj minuti susreta pogotkom Benatije, a Di Natale je u 54. minuti domaćinima donio vodstvo od 2:0. Konačni rezultat je na 2:1 postavio Pinilla pogotkom u 83. minuti susreta.

Od ostalih susreta, sva tri boda uzela je Genoa minimalnom pobjedom nad Catanijom, gdje je presudio pogodak Rossija iz 68. minute susreta. Genoa se ovom pobjedom uspela na osmo mjesto, dok Catania trenutno zauzima 12. mjesto na ljestvici. Chievo je "sa zvukom sirene" rezultatom 2:1 uzeo bodove Ceseni, i to pogotkom Thereaua u posljednjim sekundama susreta. Naš Igor Budan zbog ozljede nije konkurirao za sastav Cesene. Do treće pobjede u sezoni došla je momčad Leccea kod kuće svladavši Bresciju rezultatom 2:1, Lecce nakon ove pobjede drži deveto mjesto na ljestvici, dok je Brescia pala na 13. mjesto.

• Obrisan korisnik24.10.2010. u 22:02
    Juve je napravio veliki korak uhvativsi kontinuitet bez poraza...sada treba pocet pobjedivat utakmice....povratak u sami vrh nogometa nije jako daleko ako ovako nastave
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 21:52
    da nisam alkos, zbog Juvea bih se propio...
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 21:21
    Tek slijedi tezak raspored za Lazio u sljedećih 8 kola, igraju protiv Palerma, Rome, Napolija, Intera i Juventusa .. te protiv 'slabijih' protivnika kao Cesena, Parma i Catania .. ako i tu ostvare dobre rezultate, onda se mogu nadati necem vecem .. ovako je jos rano govoriti jer je tek proslo 8... [više na forumu]