Napoli
Napoli 1:2 Milan
Milan

Ivana Spahija • ponedjeljak, 25.10.2010.

U posljednjoj utakmici osmog kola Seria A Milan je položio težak ispit u gostima kod Napolija, gdje je uzeo vrijedna tri boda koja ga ostavljaju za vratom vodećem Laziju. U utakmici punoj prilika s obje strane sva tri boda Rossonerima donijeli su pogoci Robinha i Ibrahimovića...

S vrlo teškog gostovanja kod odlične momčadi Napolija Milan se kući vraća s punim plijenom. Izabranici Massimiliana Allegrija neokrznuti su prošli kroz Napulj i rezultatom 2:1 uzeli su važna tri boda za uspon na drugo mjesto na ljestvici te za vodećim Lazijem zaostaju dva boda. Napoli je nakon poraza pao na šesto mjesto na ljestvici i za Rimljanima zaostaje sedam bodova.

Nakon prilično uspavanog početka, prvu prijetnju u susretu ostvarili su nogometaši Milana, i to tek u 15. minuti. Robinho je pokušao pronaći put do mreže Napolija, ali je siguran bio De Sanctis. Domaći vratar iskazao se i tri minute kasnije, Pirlo je izveo slobodan udarac i Ibrahimović je krenuo na tu loptu, ali je De Sanctis trenutak prije uspio uhvatiti i otkloniti prijetnju pred svojim vratima.

Nešto veći pritisak Milana urodio je plodom u 22. minuti susreta. Robinho je odigrao dupli pas s Oddom i matirao De Sanctisa za vodstvo Milana od 1:0. Dvije minute kasnije pokušali su uzvratiti domaćini, ali je pokušaj Cavanija završio iznad gola Abbiatija. Napoli je novu priliku za izjednačenje propustio u 26. minuti, Lavezzi je odlično uposlio Hamšika, koji je potom gađao malo pokraj gola. Tri minute kasnije ponovno je bljesnuo Napoli, Yebda je bio u prilici iz blizine matirati Abbiatija, ali je i on neprecizno loptu poslao pokraj vratnice.

Kraj prvog poluvremena donio je prilično uzbuđenja na travnjaku stadiona San Paolo. Napoli je u 45. minuti ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Pazienze, a minutu kasnije Ibrahimović je bio u prilici povećati vodstvo Milana, no na njegov pokušaj odlično je reagirao De Sanctis. Odmah nakon toga sijevnula je kontra na suprotnoj strani, Lavezzi je glavom pokušao naći put do mreže Milana, a taj je udarac jedva uspio obraniti Abbiati.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Napoli, koji je odlučno krenuo po izjednačujući pogodak. Vrlo blizu tome našao se Lavezzi u 47. minuti susreta kada je pogodio malo iznad grede, a mrežu Milana mogao je zatresti i tri minute kasnije, ali ga je na vrijeme zaustavio Papastathopoulos. Rossoneri su u 55. minuti propustili veliku priliku za drugi pogodak, Pato je idealno uposlio Ibrahimovića, koji je uputio prilično traljav udarac prema golu Napolija za lagan zalogaj za De Sanctisa.

U 71. minuti susreta ponovno se zatresla mreža Napolija, Oddo je idealno pronašao usamljenog Ibrahimovića, koji je uspio matirati De Sanctisa i Milanu je donio vodstvo od 2:0. Šest minuta kasnije Lavezzi je gostima utjerao strah u kosti i svojim pogotkom smanjio vodstvo Milana na 2:1, a unatoč velikim naporima domaćina da dođu barem do boda, semafor se zaustavio na konačnih 2:1 za veliko slavlje Rossonera i samo dva boda zaostatka za vodećim Lazijem.

• Obrisan korisnik26.10.2010. u 16:38
      da donosi agresivnost, ali Milan opet nije bio bas dobar. Bio je dobar prvih 20minuta kada su i zabili prvi gol, dok su poslije jednostavno nestali. Imali su lijepih sansi koje su promasili, no Napoli je po meni ostavio bolji dojam, posebice nakon sto su ostali sa 10 igraca, (tesko mi to... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2010. u 00:34
    Strava gol Lavezzija, odlicno se snasa!
  • Obrisan korisnik26.10.2010. u 00:27
    nađite golove na netu, gol Lavezzija je jedan od luđih... :) osim toga, milan igrao dobro, puno su bolji kad Boateng igra, jako puno agresivnosti i brzine donosi u oba pravca...