1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 06.11.2010, 16:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 500
Suci: Proleta (Opuzen), Lipovac (Vrbovec), Crnolatac (Petrinja)

Ivana Strahija • subota, 06.11.2010.

Ni jedna ni druga momčad ne mogu biti zadovoljne podjelom bodova u Varaždinu. Gosti su dugo bili u vodstvu koje nisu znali obraniti, da bi potom u vodstvo prešli Varaždinci, koji isto tako griješe i primaju gol.

Željko Malčić
63'
21
Ivan Božić.
69'
24
Ante Bulat
90'+2'
Vjekoslav Lokica

Slaba igra Varaždinaca nije ni malo razveselila petstotinjak onih koji su se odlučili u živo pratiti subotnji susret sa Šibenikom. Već u četvrtoj minuti Šibenčani prijete, ali Jakoliš, oči uoči s domaćim vratarom Krklecom, loptu šalje pored vratnice. Na drugoj strani igrališta opasni pokušavaju biti Glavica, Vugrinec i Dudić, ali se Šibenčani ne daju zastrašiti.

Početni sastavi

Varaždin (4-2-3-1): Krklec – Šimek, Punčec, D. Škvorc, Kvesić – Brlečić, Brezovec – Glavica, Vugrinec, Golubar – Dudić
Šibenik (4-4-2): Blažević – Georgievski, Fuštar, Spahija, Medvid – Husmani, Alispahić, Kartelo, Tokić – Jelić, Jakoliš

Bolju igru Šibenik naplaćuje u 19. minuti, kad je Kartelo lijepo poslužio Tokića, a on loptu poslao u mrežu, neometan domaćom obranom za 0:1. Bio je to hladan tuš za Varaždince, koji se od njega nisu ni oporavili, a već je Tokić ponovno u prilici. Dobro je iskoristio dugu loptu i pretrčao svoje čuvare po lijevoj strani igrališta te opalio na varaždinski gol, no lopta silovito trese tek vratnicu.

Do kraja prvog dijela čak tri slobodna udarca Varaždina, sva tri izvodi kapetan Brezovec, ali ni jedan ne pronalazi svoj cilj – mrežu iza šibenskog kapetana. Gosti su tako na odmor otišli u prednosti od 0:1.

U drugom dijelu susreta opet Brezovec izvodi slobodni udarac, ovog puta s 18 metara, a već je i gledalištu jasno da je ta udaljenost za njega premala i da bi izvođenje trebao prepustiti nekom drugom, primjerice Vugrincu. I ta prilika odlazi u nepovrat, ali na sreću, u 59. minuti doživjeli su Varaždinci gol za izjednačenje.

Vugrinec je uspio prošvercati loptu do Golubara u gostujućih 16 metara, a ovaj se spretno othrvao svojim čuvarima i prebacio gostujućeg kapetana za 1:1. Slijedi razdoblje terenske dominacije Varaždinaca, a tribine traže gol za pobjedu. Prilike Varaždinci međutim imaju samo iz prekida, a gostujući trener Vjekoslav Lokica dodatno zatvara šibenske redove. U 65. minuti sumnjivu situaciju, kad je ruka Dine Škvorca u kaznenom prostoru skrenula loptu, sudac Proleta ne kažnjava penalom.

No, ponovno se džokerom s klupe pokazao 19-godišnji Filip Škvorc u 80. minuti. Golubar je uspio proći u gostujući kazneni prostor i pucati na gol, a vratar Blažević pogriješio je i nesigurno odbio loptu, koju mladi Škvorc iskorištava za konačno vodstvo Varaždina.

Veselje Varaždinaca trajalo je možda i predugo, pa se nije dužna pažnja posvetila Malčiću, koji prolazi pored Kvesića do domaćeg gola, i u 83. minuti poravnava na 2:2.

Opet Francuzi

Nakon što su u francusku 2. ligu prošle zime otišli Prahić i Smrekar, pronašavši novi klub u Sedanu, Francuzi opet žele Varaždinca. Ovog pita radi se o klubu Boulogne, koji se nalazi na sredini tablice s tri pobjede i 10 neriješenih rezultata. Tri su predstavnika toga kluba došla na utakmicu pogledati kako igra kapetan Varaždina Josip Brezovec, a zatražila su i sastanak s čelništvom kluba. Podsjetimo, Varaždin je najavio da će nakon jesenskog dijela prvenstva Brezovec najvjerojatnije biti prodan.

Do 90. minute svaka momčad ima po slobodni udarac, ni jedan ne pronalazi svoj cilj, a zatim je opet pogriješio sudac Proleta, koji je propustio dosuditi penal nad Sačerom, nakon što ga je Spahija posložio na pod u svom kaznenom prostoru. Čak je Spahija Sačera još jednom grubo gurnuo na travu kad se ovaj pridigao, no Proletu to ne zanima.

Izuzetno napete minute sudačke nadoknade donose još dvije prilike Varaždinaca iz prekida i pokušaj protunapada Šibenčana, no rezultat se ne mijenja.

• Obrisan korisnik07.11.2010. u 09:53
    pa bil je i čisti penal za šibenik,samo kaj je sudac igranje rukom zvlekel van 16 metara
  • špilmaher06.11.2010. u 20:39
    @pila: pa mozda za pocetak nedosudjeni klasicni jedanaesterac. Na kraju krajeva ni ovaj Sibenik nije uopce losa ekipa a i igrali su bunker cijelu tekmu (ko i Istra) sa strasno opasnim kontrama. Uostalom, ne znam kaj to on ima navodit, od kolko smo mi realno ekipa u ovom HNL-u bolji?  5. mjesto... [više na forumu]
    špilmaher
  • Obrisan korisnik06.11.2010. u 20:32
    baš me zanima kaj bu sad toplak navel ko razlog zakaj nismo pobjedili,možda opet teren,možda to kaj je puhal južni vjetar ili možda to kaj na reflektorima ne delaju sve žarulje
  • Obrisan korisnik06.11.2010. u 20:06
    @deLioncourt - istina, takva škemba godinama nije kročila na naš travnjak. Nek se on ostavi zviždaljke i neka počne peči pečenke pod šatorom
  • Obrisan korisnik06.11.2010. u 20:05