1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 06.11.2010, 14:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Tomislav Kučina (Sv. Ivan Žabno), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška)

Damir Žbulj • subota, 06.11.2010.

Po lijepom, toplom i sunčanom vremenu nogometaši Hrvatskog dragovoljca u prvoj su utakmici 14. kola HNL ugostili momčad Splita. Crni su još uvijek u potrazi za prvom prvenstvenom pobjedom, a jedina tri upisana boda osvojili su na travnjaku u Kranjčevićevoj ulici. Gosti su u posljednja tri susreta bez pobjede, izgubili su korak s vodećima, a protiv najslabije ekipe prvenstva očekivali su prekid negativne serije.

Velimir Švarić
46'
11
Marcelo Brozović
46'
21
Marin Žugaj
69'+'
Juraj Grizelj
58'
17
Mate Pehar
69'
9
Joško Parać
82'
Ivan Katalinić

Utakmicu su prilikom otvorili domaći nogometaši. Jurin je u šestoj minuti tukao iz slobodnog udarca, no njegova lopta odlazi preko gola. Dvije minute kasnije, odgovaraju prilikom gosti. Golubovićev udarac glavom odlazi malo pored vrata Hrvatskog dragovoljca.

Najveću priliku za Dragovoljac u desetoj minuti propušta Novak, strijelac u prošlom kolu na Poljudu. Sjurio se sam u kazneni prostor gostiju, ali njegov mlaki udarac odlazi pored gola Splita. Gosti prijete u 16. minuti, korner izvodi Žužul, a Golubović je glavom ponovno neprecizan.

Split je umalo poveo u 21. minuti. Ubacivanje Obilinovića prevarilo je obranu Dragovoljca, ali Čović u posljednji trenutak spašava svoju mrežu. Veći dio prvog poluvremena protekao je u igri između dva 16-erca, bilo je prilika na obje strane, a blagu terensku inicijativu Splitovci su iskoristili tek u posljednjih sedam minuta prvog dijela. U 38. minuti Serdarušić koristi ubacivanje svojih suigrača te iz drugog plana, glavom, posprema loptu u mrežu domaćih.

Gosti su udvostručili svoje vodstvo dvije minute prije odlaska na odmor. Radnić fantastičnim udarcem, s više od 20 metara, pogađa gornji lijevi kut vratara Čovića. Uvjerljivim vodstvom Splita završilo je prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice vidjeli smo vrlo malo od nogometne igre, a gosti su lagano kontrolirali susret. Trener domaćih Pudar je do 70. minute iskoristio sve tri zamjene kako bi situaciju na terenu okrenuo u svoju korist. Međutim, jedinu priliku za Dragovoljac u tom razdoblju imao je Čordaš, koji je u 66. minuti ušao u 16-erac gostiju i tukao pored gola.

Domaći su u potpunosti posustali u posljednjih desetak minuta susreta, a Split je to iskoristio s još dva pogotka u njihovoj mreži. U 80. minuti, nakon što je Golubović promašio loptu, Serdarušić iz neposredne blizine postiže svoj drugi pogodak na susretu. Parać, koji je u igru ušao tri minute ranije, u 84. minuti postiže četvrti pogodak za goste te tako postavlja konačni rezultat susreta.

• crveni0909.11.2010. u 10:44
    koji si ti mudrijaš! samo pišeš da Crvene ocrniš....... stvarno si  stručnjak za nogomet,triba te birat za precjednika HNS-a!
    crveni09
  • Obrisan korisnik08.11.2010. u 03:41
    BRAVO Splite! A sad Dinamo u dugopolje...
  • Obrisan korisnik07.11.2010. u 14:12
    kako nisu upali u ligu zbog lige 16? pa sezonu prije su iz te iste druge lige otišli jedini klubovi koji su im mogli konkurirati za naslov - karlovac,međimurje pa i slavonac koji je ispao zbog nekih zakulisnih igara... a i treba uzeti u obzir da bi ipak neki kakav takav klub ispao u drugu ligu i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.11.2010. u 14:09
    istina bili su standardan pogotovo kad su iz lige ispali šalim se, bili su standardni ali nikad nisu konkurirali za europu ligom 16 su napravili taj korak više a svi znamo da će kako teče sezona split opadati isto ko što je i karlovac opado ova visoka pozicija je samo odraz podcijenjivanja drugih... [više na forumu]
  • cameosis07.11.2010. u 00:11
    pa rnk split je iz splita ... to onda i nije baš neka decentralizacija a i nisu upali zbog lige 16, bili su prvi u drugoj ligi. ... a cibalija je uvijek bila standardan klub u hrvatskim omjerima.