1. Hrvatska nogometna liga, 14. kolo, 06.11.2010, 20:05 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1000
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Željko Grgec (Bistra), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)
Karlovac 1919
Željko Kovačević 15'
1:0(1:0) Osijek
Osijek

Kovačević pogodio za trobod Karlovca

Mario Plavčić • subota, 06.11.2010.

Karlovac je pred malobrojnim gledateljima svladao Osječane rezultatom 1:0 i na taj način osvojio vrijedne bodove. Osječani su ponovno prezentirali nevjerojatnu neučinkovitost svojih napadača i vraćaju se kući praznih džepova.

Viktor Špišić
63'
22
Karlo Primorac
82'

Igor Pamić
7
(do 59')
15
(do 57')
Branko Karačić

Prvih desetak minuta igralo se uglavnom na sredini terena bez većih opasnosti za vratare. Prvu ozbiljniju akciju izveli su Karlovčani u 14. minuti kada je Batarelo izveo slobodan udarac, obrana gostiju odbila ponovno do Batarela koji je opalio, ali ravno Karduma.

Samo minutu kasnije domaći stižu do prednosti. Čaušić je izgubio loptu od Novinića, Enes proslijedio do Jerneića, ovaj ubacuje na peterac gdje se našao Kovačević koji glavom pogađa za vodstvo Karlovca od 1:0.

Nova prijetnja pred Kardumovim vratima zbila se u 17. minuti kada je Husić ubacio do Novinića koji tuče glavom, ali slabo. Novinić je pokušao i u 20. minuti, no Kardum je ponovno dobro intervenirao. Bilo je to ujedno i sve od Karlovčana u prvom dijelu koji su stali očito zadovoljni minimalnim vodstvom.

Osječani su se od sredine prvog poluvremena više oslobodili, a prvu prijetnju domaćem vrataru Lovriću režirao je Zoran Kvržić koji je u 22. minuti snažno tukao, ali neprecizno i lopta je odletjela preko grede. Slično je bilo i u 27. minuti kada je Lukačević centrirao, a Ibriks je neprecizan poput Kvržića.

Sve hrabriji Osječani ponovno su zaprijetili u 30. minuti kada je Gavrić pucao iz daljine, no lopta je proletjela pored vratnice. Osijek je pokušavao, čak imao i veći posjed lopte, no bez konkretnog učinka. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću domaćina koji su uspjeli konkretizirati jednu tri prigode u prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaći igrači - Batarelo se našao oči u oči s Kardumom, Batarelo pada no sudac Grizelj opravdano odmahuje rukom budući da je vratar Osijeka prije bio na lopti. Dvije minute poslije ponovno prijete Karlovčani kada je Jerneić "slomio" osječkog braniča, pucao, ali pored gola.

Gosti su u 57. minuti propustili realizirati mat-poziciju za izjednačenje - Kvržić je odigrao dupli pas s Nikšićem, Kvržić se našao sam na 15 metara i pucao, Lovrić je otišao u jednu stranu, lopta u drugu, ali samo do vratnice. U međuvremenu, igru je zbog ozlijede napustio nesretni Ibriks koji se tek vratio nakon dugotrajnog oporavka. Ibriksa je zamijenio Pelaić koji također muku muči s ozljedama.

Novu veliku prigodu gosti su propustili u 61. minuti - Lovrić je slabo reagirao na jednu loptu koja mu se odbila do Maglice na pet metara koji pogađa Lovrića u prsa. Bila je to još jedna propuštena prigoda Osječana iz rubrike "nemoguće".

Karlovčani su, kao u sredinom prvog poluvremena, prepustili sredinu terena gostima i bazirali se na brze kontranapade, a jedan takav sijevnuo je u 76. minuti kada je u dobroj situaciji bio Špišić, no ispred njega je izvrsno reagirao Gavrić.

I Karlovčani su se u 83. minuti upisali u rubriku "nemoguće" - Špišić je pucao, a Kardum skrenuo do vratnice, lopta se odbila do Jerneića koji je s 5 metara promašio prazna vrata.

Ne manje izglednu prigodu domaćini su propustili realizirati u 88. minuti - Špišić i Karabatić krenuli su sami na Karduma, Špišić je proslijedio Karabatiću koji je postigao pogodak, no pomoćni sudac je prosudio da se radilo o nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja susreta gosti su pokušavali, ali bez većih opasnosti za domaćeg vratara Lovrića. Karlovac je tako nastavio niz pobjeda protiv Osječana. Osječani su ponovno prezentirali festival promašaja i Karačićev glavni zadatak je pronaći rješenje kako popraviti realizaciju.

• Obrisan korisnik07.11.2010. u 13:30
    trebo bi ja ić za suca, gore od ovog nemogu....
  • hanson07.11.2010. u 08:11
    imamo sve lošije i lošije suđenje i to me zabrinjava isto koliko i realizacija. Karabatićev gol je bio čist ko suza isto kao i drugi penal na batarelu. Čitavu sezonu nismo dobili ni jedan penal. Još kad se sjetim onog smiješnog crvenog kartona čejvanoviću protiv lokomotive...