Liga prvakinja - Skupina D, 4. kolo, 07.11.2010.
Podravka Vegeta 24:35 Győri Audi ETO KC
Győri Audi ETO KC

Györ prejak za Podravku

Josip Piršljin • nedjelja, 07.11.2010.

Iako su se nadale prvim bodovima, rukometašice Podravke Vegete doživjele su novi poraz u Ligi prvakinja. Na domaćem parketu uvjerljivo su izgubile od Györa rezultatom 35:24.

U četvrtom kolu skupine D Lige prvakinja Podravka je upisala i četvrti poraz. U Koprivnici su se nadali povoljnom ishodu pošto su na posljednja dva gostovanja Podravkašice pružile dobru igru, no protiv odlično raspoloženog Györa se nije moglo. U drugoj utakmici skupine Krim je slavio na gostovanju kod Zvezde Zvenigorod i zajedno s Györom drži vrh tablice sa šest bodova. Zvezda je skupila četiri boda, dok je Podravka zadnja bez bodova.

Rukometašice Györa su već od samog starta utakmice pokazale kako će biti izuzetno teško igrati protiv njih. Mađarice su već u petoj minuti povele s 3:0 i to svoje vodstvo su samo povećavale što je susret odmicao. Koprivničanke nisu imale rješenja u napadu što su gostujuće igračice znale iskoristiti, posebice Anita Görbicz koja je već u prvom dijelu zabila sedam golova.

Györ prvi put na utakmici dolazi do pet pogodaka razlike u 13. minuti pri rezultatu 3:8. Podravka ne uspijeva pronaći svoju igru, te su do 20. minute igračice Nevena Hrupeca zabile samo šest golova. Pred sam kraj poluvremena gostujuća ekipa odlazi na plus deset, a na odmor se odlazi s rezultatom 10:19.

Gostujući sastav puno opuštenije ulazi u nastavak utakmice što su osjetile i Kokice. Odličnom igrom Podravka uspijeva postići četiri pogotka i ne primiti niti jedan, te se u vrlo kratkom roku približavaju na pet golova razlike. Ipak, taj nivo igre nisu dugo zadržale.

Ekipa Csabe Konkolya ubrzo vraća svoju prednost iz prvog poluvremena i u 42. minuti već je 24:14 za Mađarice. Tu razliku nisu ispuštale do kraja susreta, te je dvoboj završio rezultatom 24:35. Najefikasnija u redovima domaće momčadi bila je Nikica Pušić s osam golova, a toliko je zabila i Anita Görbicz za Györ. Hrvatske vratarke skupile su deset obrana, dok su mađarske 18 puta skidale udarce Kokica.

• Obrisan korisnik09.11.2010. u 09:08
    a i neznam kog vraga to daju na tv. pa to je limitirana ekipa i nema šanse u ligi prvaka
  • Assassin5507.11.2010. u 19:50