1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 13.11.2010, 16:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 2.000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Željko Novosel (Vrbovec), Tvrtko Jureša (Zagreb)

Lovro Štrbinić • subota, 13.11.2010.

U 15. kolu domaćeg nogometnog prvenstva nogometaši Zadra upisali su još jednu domaću pobjedu. Ovaj put su pred svojim navijačima bili realizatorski raspoloženiji od gostiju s Kvarnera, a za tri boda bio je dovoljan jedan trenutak inspiracije mladog Ivana Santinija.

Jure Jerbić
65'
21
Tomislav Glumac
77'
14
Ivan Ćurjurić
83'
Dalibor Zebić
8
(do 70')
10
(do 80')
Elvis Scoria

Utakmica koja je označena bitnom u taborima obje ekipe koje su danas istrčale na travnjak Stanova ipak je na kraju završila bolje za domaće nogometaše i njihove simpatizere. Mora se reći sasvim zasluženo, jer su u većem dijelu utakmice igrači Zadra pokazivali bolju igru i stvorili više prilika za postizanje pogotka. Za upisivanje nove pobjede dovoljno je bilo iskorištavanje samo jedne od njih, već u početnom stadiju ovog dvoboja.

Na samom početku utakmice viđeno je za HNL toliko uobičajeno ispitivanje snaga na obje strane, pa su u početnim minutama igrači jedne i druge momčadi samo stidljivo pokušavali ugroziti vrata protivnika, ali u tome nisu imali previše uspjeha. Nakon nekoliko uvodnih minuta igrači Rijeke su pod palicom novog trenera Elvisa Scorije pokušali uspostaviti terensku inicijativu, ali to je sve ostalo samo na pokušaju jer iz tog pokušaja pritiska na domaća vrata nisu imali previše uspjeha.

I tada, kako to vrlo često biva u Zadru ove sezone, mladi Ivan Santini se sjetio da bi bilo dobro postići pogodak. Dobio je jednu loptu, prevario u gostujućem kaznenom prostoru Bakovića i poslao loptu u mrežu iza Roberta Lisjaka. Taj pogodak je osim rezultatske prednosti Zadru donio i prednost na terenu jer se gostujući igrači nisu nakon toga uspjeli snaći i do kraja poluvremena nisu stvorili niti jednu izgledniju priliku za poentiranje. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Drugi dio nije donio veliki pomak u odnosu snaga i ponovno je Zadra bio taj koji je bio aktivniji na zadarskom travnjaku. Od pokušaja do kraja utakmice vrijedi izdvojiti događaj iz 54. minute kada je Marin Con pokušao s dvadesetak metara ugroziti vrata gostiju, ali bez veće opasnosti po Lisjaka. Poslije toga bilo je još nekoliko prijetnji prema riječkom golu, a posebno su opasni bili slobodni udarci koje je izvodio Antonio Mršić.

U svakom slučaju, do kraja utakmice Rijeka se nije uspjela othrvati Zadranima i doći do pogotka, te je sudački zvižduk nakon devedeset minuta igre označio da sasvim zasluženo slavlje domaćina može početi.