1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 13.11.2010, 14:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Damir Volf (Rijeka), Diego Žudetić (Pula)

Borna Rupnik • subota, 13.11.2010.

Slabašna nogometna predstava na Maksimiru pripala je Hajduku zahvaljujući golu Mirka Oremuša i dozi sreće koja je pomazila Splićane na samom kraju...

Hajduk je nakon domaće pobjede nad Zagrebom stigao u metropolu po nove bodove kojima bi održao priključak s vodećim Dinamom, dok su nogometaši Ljupka Petrovića željeli pozitivan rezultat kako ponovno ne bi upali u gubitnički niz.

Međutim, početak susreta bio je vrlo mlak, uz tek nekoliko dobrih driblinga Ivana Peke koje Lokomotiva nije znala pretvoriti u ozbiljniju prijetnju, dok je Hajduk sporadično pokušavao nešto i s lijeve i desne strane, ali Romeo Mitrović zapravo nijednom nije pozvan na dužnost.

Tu "melankoliju" razbio je Nino Bule u 20. minuti, ubačajem na kojeg je stigao Željko Sopić. Njegov udarac glavom Danijel Subašić mogao je tek ispratiti pogledom, a srećom po Hajduk završio je s vanjske strane vratnice. A tada su Splićani - poveli.

Neumoljivi kapetan

Neumoljivi kapetan Lokomotive nema popusta ni prema svojim suigračima. U trenucima kada je njegova momčad hvatala rezultat, Ivan Peko ostao je nakratko ležati na travi, a Sopić ga je uz nemali broj decibela potjerao van terena da mu se ukaže pomoć, odnosno da se utakmica može nastaviti.

Senijad Ibričić izveo je korner, a na prvoj vratnici na pravom je mjestu Mirko Oremuš, koji nisku loptu nogom šalje u suprotnu stranu za vodstvo gostiju 1:0. Taj pogodak, doduše, nije dao krilima ni jednima ni drugima.

Momčad Goran Vučevića nešto je aktivnije gradila svoje akcije, domaćini su vrebali pravi protunapad. Do odmora vrijedilo je zabilježiti tek korak prekasnu reakciju prvog strijelca Lokomotive poslije udarca Josipa Pivarića te pokušaj nečuvanog Ante Vukušića kojega je osujetio Mitrović.

Ni nastavak nije donio ništa bolji nogomet. Većinu su vremena igrači proveli na sredini terena, bez prave ideje kako doći do protivničkog vratara i zaprijetiti mu. Bilo je tu trke, nabacivanja i rijetkih pokušaja udarca, no pravih prilika - ne.

Tek je u 70. minuti jedan neprecizan centaršut Lokomotive "zaplesao" oko Subašićeve prečke, a pogodak pričuve Ilije Sivonjića nedugo poslije poništen je zbog zaleđa. Uspavanku je razdrmao, međutim, Ivan Sesar tri minute prije isteka vremena - njegov je udarac iz daljine odsjeo na vratnici, a Pivarić prvi stiže na odbijenu loptu i šalje je - pokraj gola.

Marin Tomasov stigao je uzvratiti bijegom i promašajem iskosa, dok je zadnju šansu za poravnanje u završnici koja je ponudila više uzbuđenja nego cijelo drugo poluvrijeme propustio opet Pivarić iz slobodnog udarca. No, Hajduku su ionako najvažniji bodovi, dok će Lokomotiva bijeg iz opasne zone morati tražiti nekom drugom prilikom.