1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 13.11.2010, 20:05 h, Park mladeži, gledatelja: 4.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće)

Vedran Babić • subota, 13.11.2010.

Nogometaši Dinama trijumfalno su prošli još jedno teško gostovanje. U Parku mladeži slavili su protiv Splita prilično spornim pogotkom Adriana Calella početkom drugog dijela i tako ponovo pobjegli Hajduku na četiri boda na vrhu ljestvice. Utakmica nije bila posebno lijepa već su je obilježili brojni prekršaji i konstantni prekidi igre.

Romano Obilinović
59'
7
Juraj Grizelj
65'
17
Mate Pehar
75'
Vahid Halilhodžić

Omaleni Adrian Calello rijetko se upisuje u strijelce, no pogodak koji je večeras postigao od velike je važnosti za šampionske ambicije Dinama. Njegov pogodak iz 52. minute prelomio je derbi 15. kola HNL-a i nanio prvi poraz Splitu u Parku mladeži.

U početnih 15-ak minuta vidjeli smo malo prave igre. Dinamo je bio za nijansu dominantniji, no konstantno "cjepkanje" igre brojnim prekršajima utjecali su na kvalitetu igre. Tako smo prvu pravu priliku dočekali tek u 21. minuti kada je Sammir predriblao nekoliko domaćih igrača, odigrao dupli pas s Beqirajem i našao se sam ispred Vukovića. Pucao je u suprotni kut, ali vratar domaćih odličnom je reakcijom sačuvao praznu mrežu.

Split je, nošen podrškom svojih navijača, počeo visoko pritiskati goste, a u 27. minuti imao je i prvu šansu. Golubović je pobjegao Dinamovim braničima, ali je glavom pucao ravno u Kelavu. Šest minuta kasnije Bučan je u solo prodoru iskosa ušao u gostujući šesnaesterac, ali je pucao pored gola.

Atmosfera

Pred odlično ispunjenim tribinama Parka mladeži zabilježili smo i nekoliko ne baš lijepih trenutaka. Tako je trener gostiju Vahid Halilhodžić nekoliko puta ušao u verbalni sukob s gledateljima poslije njihovih konstantnih provokacija, no to je sve ipak minorno u odnosu na činjenicu da smo opet svjedočili rasističkim povicima Dinamovim tamnoputim igračima. Utakmicu je pohodilo i 20-ak gostujućih navijača, a ovim zabilješkama dodajmo i jednu opasku. Naime, bijele crte na igralištu jedva su se vidjele, što je veliki propust koji ide na dušu ne samo RNK Split već i HNS-u, koji uopće dopušta odvijanje nogometne utakmice u takvim uvjetima.

Nešto bolja i odvažnija igra Splitu se jednostavno morala isplatiti u 37. minuti. Radnić je izveo aut, Milović je glavom spustio loptu do Serdarušića, koji je iz mrtvog kuta uputio udarac prema Kelavi. Ovaj je reagirao prilično traljavo i servirao loptu Šimiću, koji je sa 6-7 metara promašio praktički prazna vrata.

Do kraja poluvremena više nije bilo izglednih prilika. Tek je Milović zaustavio jednu opasnu kontru Dinama, a Vidić glavom očistio potencijalno neugodnu situaciju u petercu Splita poslije Sammirovog kornera.

Gotovo ni iz čega Dinamo je u 52. minuti poveo. Calello je prihvatio loptu Badelja i pogodio bliži kut Vukovićeva gola. Prethodno je Badelj u duelu s Budišom pao na travnjak i pritom dvaput igrao rukom, ali sudac Križarić nije se oglasio.

Samo četiri minute kasnije Split je odmah mogao izjednačiti, ali Vitaić je s pet metara iskosa iz voleja pogodio vanjski dio mreže Kelave. Splitov trener Ivan Katalinić u igru je uveo Obilinovića i Grizelja ne bi li nešto promijenio glede rezultata, no malo koristi je od tih dviju izmjena dobio.

Dapače, s obzirom da je prekršaja i dalje bilo puno, igra se nikako nije mogla razviti i takav razvoj događaja pogodovao je Dinamu, koji je u 69. minuti preko Beqiraja mogao zaključiti utakmicu, ali njegov udarac malo iskosa obranio je Vuković.

Do kraja utakmice Split je pokušavao, otvorio se, ali nije išlo. Najbolju priliku propustio je u 89. minuti Obilinović, čiji je udarac glavom odlično obranio Kelava. Poslije posljednjeg sučevog zvižduka uslijedilo je malo naguravanje Splitovih i Dinamovih igrača, no nasreću sve se brzo primirilo i Dinamo je mogao započeti sa slavljem koje mu vraća ugodnu situaciju na vrhu ligaške ljestvice, tj. četiri boda prednosti ispred Hajduka.

• Obrisan korisnik14.11.2010. u 00:14
    nemaju oni s čime razmišljat,nemoj ih mucit još više,vidiš da su i sami dovoljno jadni
  • Obrisan korisnik14.11.2010. u 00:06
    Koje nebuloze ni oko čega,
  • pljoska13.11.2010. u 23:59
    O čemu ti, pubertetlijo ,pričaš? Da su na utakmici protiv Engleske bili samo navijači Dinama?! Pa valjda su bili ljudi iz svih krajeva Hrvatske i dijaspore. Stvarno si smiješan.