Primera División, 11. kolo, 13.11.2010, 22:00 h
Barcelona
Barcelona 3:1 Villarreal
Villarreal

Ante Zovko • nedjelja, 14.11.2010.

Barcelona je nanijela prvi poraz Villarrealu nakon prvog kola Primere. Gosti su u nekoliko prilika otkrili poroznost Barcine obrane, ali su i oni morali potpisati kapitulaciju pred genijalnim Lionelom Messijem koji je bio glavni akter u pobjedi 3:1.

Stavio je Villarreal na veliku kušnju Barcelonu u derbiju 11. kola Primere. No, ono što bi vjerojatno prošlo protiv slabijih momčadi večeras nije, a oni su triput kažnjeni.

Barcelona je otvorila susret tradicionalnom nadmoći u posjedu lopte, a prvu je priliku čekala do 14. minute. Dani Alves je probio desni bok, a Messijev udarac glavom nakon njegova ubacivanja sjajno kroti Diego Lopez u donjem desnom kutu svoga gola.

Poslije dobre prilike za Nilmara u 20. minuti, kojem su domači braniči umalo poklonili gol, u 22. Xavi pokreće brzu kontru, Iniesta prosljeđuje za Villu na lijevoj strani, a španjolski napadač izbjegava prekršaj Marchene i preciznim udarcem zabija svoj četvrti gol u posljednja tri susreta.

Gostima nije trebalo mnogo da uzvrate. U 27. minuti Nilmar je iskoristio neodlučnost Puyola i ostatka domaće obrane i poslao loptu u suprotni kut Valdesova gola. Taj gol kao da je probudio Villarreal koji je sve više počeo boraviti na Barcinoj polovici, pa je ubrzo Rossi napravio nered nabačajem za Cazorlu, čiji udarac Abidal odbija u korner.

Villarreal je dobro parirao prvaku i u početku drugog dijela, dobrim pokrivanjem onemogućavao razvijanje opasnijih akcija. Međutim, u 58. minuti morali su pokleknuti pred pravim malim remek-djelom Barcinih igrača. Prvo je Xavi dodao Messiju pred kaznenim prostorom, ovaj odigrava dupli pas s Pedrom i prebacivanjem Castra okončava pravu malonogometnu akciju.

Domaći su umrtvili igru onim što najbolje znaju - preciznim dodavanjima. No, novi protunapad Žute podmornice opet je otkrio nesigurnost u Barceloninoj obrani. U 68. Maxwell je s leđa srušio Cazorlu na 16 metara i dobro prošao sa žutim kartonom.

Osovina Pedro - Messi ponovno je bila kobna za goste u 83. minuti. Pedro je dobio loptu na desnoj strani, njegov nabačaj odbio se od braniča, a Argentinac nalijeće ispred vratara i zaključuje utakmicu.

• Obrisan korisnik16.11.2010. u 11:59
    Ja ti čisto volin brojeve, a i oni su na strani Messija. Slažem se to s repkom, po tome Weah ne bi 1995. diga nagradu.
  • Obrisan korisnik16.11.2010. u 11:41
    Rodmane, pa suvišna je ova statistika, Ronaldo ima snagu i brzinu i na to ide, Messi ima sve i kralj je , to već i pjana vrana zna. Messija sa 22-23 godine već prozivaju jednim od najvećih svih vremena, i to ne bilo ko, već ljudi od struke. Kriterij po kome moraš osvojiti nešto sa repkom da bih bio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.11.2010. u 09:42
  • Obrisan korisnik15.11.2010. u 22:03
    Ma to je gotova stvar, extra posao. Treba znat kupovati sa stilom, a ne za nekakvog pedera dati 100 miliona, za drugog 70 milja, za trećeg 35 milki, koji je tek sad počeo da pali, i misliti kako ćeš samim tim sve osvojiti, a ono te sezone SUŠA BRATEEE.
  • Obrisan korisnik15.11.2010. u 21:53
    Pregovora se s Affelayom za siječanj ...