Primera División, 11. kolo, 14.11.2010, 21:00 h
Valencia 2:0 Getafe
Getafe

Valencia skočila na četvrto mjesto

Josip Piršljin • nedjelja, 14.11.2010.

U posljednjoj utakmici 11. kola španjolskog prvenstva Valencia se pobjedom 2:0 protiv Getafea na domaćem terenu popela na četvrto mjesto na tablici iza Real Madrida, Barcelone i Villarreala.

Valencia je na Mestalli protiv kluba iz madridskog predgrađa upisala svoju šestu pobjedu ove sezone u Primeri i s 20 bodova trenutno su četvrti. Getafeu je, pak, ovo bio šesti poraz u ligi koji ih je doveo na 11. poziciju s 13 bodova na kontu.

Domaći nogometaši vrlo su rano došli do vodstva. Igrala se osma minuta kada je Argentinac u redovima Valencije Tino Costa lijepim udarcem svladao gostujućeg vratara Jordija Codinu i donio prednost svojoj momčadi.

Poslije tog pogotka Getafe je više puta zaprijetio i bio opasnija ekipa od Valencije. Ipak, do kraja prvog dijela nije više bilo pogodaka niti na jednoj strani, te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 1:0 za sastav Unaija Emeryja.

Nešto bolju igru početkom nastavka igrači Valencije okrunili su drugim pogotkom na utakmici u 64. minuti. David Navarro je poslije slobodnog udarca s lijeve strane glavom pucao prema golu Getafea, Codina brani, no lopta se ponovno odbija do Navarra koji iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu.

Imala je Valencia do kraja utakmice još nekoliko prilika za povećanje vodstva, a najbliži postizanju pogotka bio je Joaquin u 77. minuti kada je pogodio stativu. Rezultat se do kraja susreta ipak nije mijenjao i Valencia je upisala nova tri boda.