Forlan i Agüero za sigurnu pobjedu

Ante Zovko • subota, 13.11.2010.

Odigrane su prve dvije utakmice 11. kola Primere. Atletico Madrid bio je siguran na Vicente Calderonu protiv Osasune, dok se Athletic zadovoljio minimalnom pobjedom protiv Almerie, i to s dva igrača manje.

Atletico je zahvaljujući razigranom napadačkom dvojcu Forlan - Agüero bez previše teškoća prešao preko prepreke zvane Osasuna. Iako je mogao i gubiti na početku, madridski klub je poveo u 26. minuti.

Prvi gol ide na dušu vratara Ricarda. Gostujući vratar obranio je Agüerov udarac iskosa s desne strane, ali mu se lopta iskoprcala iz ruku i Urugvajac je to iskoristio za prvi ligaški gol nakon više od dva mjeseca "posta". Forlan je uzvratio asistencijom mlađem argentinskom kolegi u 41. minuti, kojem nije bilo teško u 41. minuti glavom zabiti za 2:0.

U 60. minuti zbog igranja rukom Osasunin desni branič Monreal je zaradio drugi žuti karton, a Atleticu nije trebalo puno da to kazni. Ovaj put Forlan je gotovo sve napravio sam, sjurio se po lijevoj strani i zabio lijep pogodak u suprotni kut za konačnih 3:0.

U ranijem terminu Athletic Bilbao je pred domaćim navijačima upisao petu pobjedu. Presudio je klasični Athleticov gol: u desetoj minuti Igor Perez probio je desnu stranu, ubacio u peterac, a Fernando Llorente glavom posprema za, pokazalo se, pobjedu. Baskijska pobjeda još je "slađa" budući da je izborena s devet igrača (u 45. isključen je Koikili, a u 69. Castillo).