Primera División, 11. kolo, 14.11.2010, 19:00 h
Sporting Gijón 0:1 Real Madrid
Real Madrid

Higuain zadržao Real na vrhu

Josip Piršljin • nedjelja, 14.11.2010.

Nogometaši Real Madrida u 11. kolu španjolskog prvenstva pobijedili su na gostovanju Sporting iz Gijona rezultatom 1:0 i time zadržali prvo mjesto na tablici.

Real Madrid je teško izborenom pobjedom protiv Sportinga ostao na jednom bodu prednosti ispred Barcelone. Momčad Josea Mourinha, koji je zbog kazne utakmicu pratio s tribina, dugo je lomila obranu domaćih, a tri boda donio im je Gonzalo Higuain kasnim pogotkom. Mate Bilić nije nastupio za sastav Sportinga.

U prvom poluvremenu Sporting i Real nisu prikazali previše atraktivan nogomet. Gostujući nogometaši su imali veći posjed lopte, no u prvih 45 minuta stvorili su tek jednu pravu priliku. U desetoj minuti Higuain je mogao dovesti svoju momčad u vodstvo, ali njegov udarac prema vratima Juana Pabla zaustavila je stativa.

Poslije te šanse Argentinca Real nije ozbiljnije zaprijetio golu Sportinga. Domaći sastav probao je doći do pogotka preko Diega Castra i Gastona Sangoya, ali u oba slučaja dobro je reagirao Iker Casillas, te u prvom dijelu nije bilo zgoditaka niti na jednoj strani.

U nastavku utakmice gosti iz Madrida su počeli bolje igrati, ali čvrsta obrana Sportinga se dobro držala. U 50. minuti Angel Di Maria upućuje opasan udarac prema Pablu, no domaći vratar je to skinuo. Pet minuta kasnije Higuainu se poništava gol zbog zaleđa, a napadač Reala se i u 68. minuti našao u sjajnoj šansi, ali ponovno domaće spašava Pablo.

Nedugo nakon toga odličnu situaciju na drugoj strani imao je Sangoy kada je njegov udarac prošao pored gola. Real je u zadnjih dvadesetak minuta pritisnuo domaću obranu, a kao rezultat toga stigao je pogodak u 82. minuti. Na ubačaj Sergija Ramosa najviši u skoku bio je Karim Benzema kojem udarac brani Pablo, no lopta dolazi do Higuaina koji je šalje u mrežu za konačnih 0:1.

• Obrisan korisnik16.11.2010. u 11:43
    Vjeruj mi da uživam, pogotovo u ljepoti koju nam prezentira Barcelona, a mi se čujemo poslije Classica.
  • Obrisan korisnik16.11.2010. u 09:41
  • Vugi715.11.2010. u 22:44
    Samo ti uživaj...
    Vugi7
  • Obrisan korisnik15.11.2010. u 21:59
    Jedno je šta bi ti volio, a drugo je stvarnost i ono što će se desiti. Toliko ste se digli nakon nekih visokih pobjeda protiv kojekakvih trenutnih "tanana" klubova, da ste se već proglasili prvacima na sva tri fronta. E neće ići dječaci, treba vama još koja godina uigravanja i znoja da se stvori... [više na forumu]
  • Vugi715.11.2010. u 21:12
    WTF? Kakve ovo veze ima? A isto članka u pm. Jadno nam je to novinarstvo kad oni pišu o dvoje ljudi koje nitko živ ne zna niti ih zanima.