Primera División, 12. kolo, 20.11.2010, 20:00 h
Almería
Almería 0:8 Barcelona
Barcelona

Ante Zovko • subota, 20.11.2010.

Barcelona se fantastičnom partijom u Almeriji zagrijala za El Clasico i s osam pogodaka poslala jasnu poruku Real Madridu koji 29. studenog dolazi u katalonsku prijestolnicu. Lionel Messi dodao je svojoj impresivnoj biografiji još jedan podatak za povijest.

"Protiv Barcelone ne igrate kako želite igrati. Igrate kako god možete igrati", rekao je trener Almerije Juanma Lillo prije dolaska katalonskog diva. Međutim, njegova momčad večeras kao da nije ni igrala, bila je izgubljena u vremenu i prostoru i u prvih 37 minuta, točnije u razmaku od njih 20, "popila" pet golova. U drugom poluvremenu je u desetak minuta dobila još tri komada.

Lillov bivši učenik, Josep Guardiola, na teren je poslao vrlo snažnu momčad (bez Piquea kojem je prijetila suspenzija) ne želeći ništa riskirati uoči El Clasica. Igrači su mu uzvratili fantastičnom izvedbom kojom su pomeli Almeriju, upisali šestu gostujuću pobjedu (u šest utakmica) i (vjerojatno privremeno) zauzeli vrh Primere.

MESSIJEV JUBILEJ

Lionel Messi svojim se drugim pogotkom na utakmici još jednom upisao u povijesne nogometne knjige. To mu je bio jubilarni stoti pogodak u Primeri, a s tri nova gola preskočio je Cristiana Ronalda u utrci za Trofej Pichichi (13-11).

Dominacija Barcelone urodila je plodom u 17. minuti. Messi je odigrao dupli pas s Villom i iskosa pogodio za vodstvo. Samo dvije minute trebale su Iniesti udvostruči vodstvo pokraj očajne Almerijine obrane koja je vratara Diega Alvesa uglavnom ostavljala na "streljani".

Velika dominacija Barce i opsada domaćeg gola rezultirala je u 26. minuti autogolom Acasietea nakon Maxwellova proboja i ubačaja u peterac. Jedan od rijetkih izleta na Barceloninu polovicu Almeriju je došao četvrtog gola u mreži. Na desnoj strani dugom je loptom izbačen Pedro, a on ju je samo pogurnuo pokraj nemoćnog domaćeg vratara. U 37. Messi je drugim pogotkom zaključio goropadnih 20 minuta, a domaći su igrači u svlačionicu ispraćeni salvom zvižduka.

Pad ritma u nastavku Almeria je iskoristila za pogođenu prečku, ali tek im je slijedilo dodatno gaženje: u 62. minuti Bojan zabija pokraj statične obrane, a u 67. Messi ostvaruje hat-trick za 0:7. I nisu tu stali. U 73. minuti jadnog Alvesa opet svladava Bojan na asistenciju genijalnog Argentinca.

Almeria još nema domaće pobjede ove sezone, prije ove utakmice u 11 kola su primili 10 pogodaka, a večeras su u 75 minuta dobili osam. Sve to vjerojatno će iznačiti Lillov kraj na klupi jer se i prije utakmice spominjala njegova smjena. Barcelona, pak, preuzima čelnu poziciju od Real Madrida koji je ima priliku vratiti još večeras protiv Athletic Bilbaa.

• irilov23.11.2010. u 15:55
    muniesa igra i to dosta dobro za barcu b pod luisom enriqueom, još uvik je jako mlad, tek mu je 18. njegov najveći problem su užasne ozljede koje su ga lomile zadnjih godinu i po dana...
    irilov
  • Obrisan korisnik21.11.2010. u 22:32
    Fontas je odigra odlično, ali zanima me šta je sa Marcom Muniesom? Koliko sam čuo on je veliki talent i pravi nasljednik Puyola...
  • Obrisan korisnik21.11.2010. u 20:30
    Pa Jure ja san se sitija !!!!! hahaha Triba maloga malo pomalo uvodit do kraja sezone, da dogodine može bit i standardan, jerbo i Puyol i Milito stare.
  • Obrisan korisnik21.11.2010. u 17:55
    još bi jednu stvar izdvojia - vidin da se niko na to nije osvrnia.. onaj mali Fontas je skroz pristojno odigra, podsjeća me na Piquea, visok je, jak, a ima skroz pristojnu tehniku.. asist za gol Pedra mu je odličan bia - lopta po dijagonali preko polovice terena, toga se ni Xavi nebi posramia.. on... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.11.2010. u 16:43
    Drago mi je šta mlađi dobivaju priliku Thiago (2.pol) i Fontas (cilu tekmu). Fontas: http://www.youtube.com/watch?v=G0IA5cNN2iQ&feature=player_embedded#!