Primera División, 12. kolo, 20.11.2010, 18:00 h
Villarreal 1:1 Valencia
Valencia

Villarrealova dominacija dovoljna za bod

Ante Zovko • subota, 20.11.2010.

Villarreal i Valencia odigrali su sadržajan i uzbudljiv derbi na El Madrigalu. Domaći su većim dijelom susreta gospodarili terenom, nizali akcije, ali ih je bodova stajala nekonkretnost u završnici.

Prva utakmica 12. kola Primere ujedno je značila i derbi momčadi koje traže priključak za Real Madridom i Barcelonom. Na El Madrigalu, koji će 2. prosinca posjetiti i Dinamo, Valencia se oduprla dominaciji Villarreala i s 1:1 odnijela vrijedan bod.

Nakon "kamilice" u dotadašnjem dijelu susreta, u 21. minuti Valencia je prva "ubola". Duga lopta pronašla je Joaquina na desnoj strani, on s linije zavrće za Aritza Aduriza, a ovaj fantastičnim potezom, petom, vara stopere i vratara Villarreala i šalje loptu u mrežu.

Villarreal je potom zagospodario terenom, nizao akcije, ali bez konkrentne završnice. Uglavnom su se ti pokušaji obijali o gostujući bedem pred kaznenim prostorom. Najbolje dvije prilike propustio je Capdevila, jednom je i postigao pogodak u 42. minuti, ali je on poništen zbog zaleđa.

Nije pomoglo ni 58 posto posjeda lopte, pokušavalo se, ali do odmora ništa od izjednačenja. Domaći su opet bili blizu u drugoj minuti sudačke nadoknade kad je Cani probio lijevi bok i ubacio za Cazorlu, ali ovaj s desetak metara šalje loptu iznad prečke.

Nastavila se dominacija Žute podmornice i u drugom poluvremenu, ali brojne akcije nisu bile okrunjene pravim završnicama. Sve do 73. minute. Kad već nije išlo sa složenim kombinacijama, Dealbert je sve odlučio pojednostaviti, ubacio u srce Valencijina šesnaesterca, a Rossi je pobjegao čuvarima i lagano zabio svoj osmi pogodak u prvenstvu.

U 80. minuti branič Valencije Marius Stankevičius zaradio je svoj drugi žuti karton i svoj debi u prvenstvu završio prijevremenim tuširanjem. Minutu poslije Villarreal je došao blizu vodstva, ali početničku grešku vratara Moye nisu iskoristili ni Rossi ni Cani. Pritisnuli su domaći na kraju, ali podjela bodova možda je i najpravedniji ishod.

S takvim rezultatom možda će najzadovoljniji biti Real Madrid i Barcelona koji se eventualnim večerašnjim pobjedama protiv Athletica i Almerije mogu odvojiti na vrhu i započeti novi dvoboj za naslov prvaka.

• Obrisan korisnik21.11.2010. u 09:16
    Vidio sam beskonačne napade Villareala bez puno pravih udaraca na gol jer su do iznemoglosti mučili loptu kao da žele ući s njom u gol. Podatak koji ide tome u prilog je da nisu izveli niti jedan korner u drugom poluvremenu, dobardio kojeg su stizali rezultat. Vjerujem da u tome leži Dinamova... [više na forumu]