Atletico slavio u golijadi, poraz Seville

Nikola Vlahović • nedjelja, 21.11.2010.

U 12. kolu Primere Mallorca je iznenadila Sevillu te je pobijedila 2:1. Domaćini su poveli u 36. minuti i taj se rezultat nije mijenjao sve do pred kraj utakmice, a onda su u samoj završnici postignuta još dva gola. Atletico Madrid je pobijedio Real Sociedad 4:2, a junak večeri bio je Kun Aguero...

Na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan Sevilla je dočekala Mallorcu, a igrači Michaela Laudrupa još su jednom pokazali da su dobra momčad koja se može nositi i sa jačim ekipama. Iako je Sevilla imala više loptu u svojim nogama, konkretniji su bili gosti, koji su lakše pronalazili put do gola domaćina.

U prvih pola sata igre i jedni i drugi imali su nekoliko prilika, a gledatelji su pogodak vidjeli u 36. minuti. Pravovremeno je asistirao Gonzalo Castro, a iz prve je silovito pucao Michael Pereira te je lopta završila iza leđa Palopa.

Sevilla je tražila izjednačenje, međutim, svi pokušaji domaćih napadača završavali su izvan okvira gostujućeg gola. Ipak, dvije minute prije kraja utakmice Sevilla je poravnala rezultat. Na asistenciju Renata, vratara Mallorce matirao je Luis Fabiano. Međutim, minutu nakon izjednačenje Mallorca je ponovno povela. Kamerunski napadač Pierre Webo u 90. minuti je zatresao mrežu Seville za veliko slavlje domaćih navijača.

Zadnju utakmicu u nedjeljnom programu Primere odigrali su Real Sociedad i Atletico Madrid. Domaćini su dobro krenuli u utakmicu te su od 12. minute imali prednost od 1:0. Tada je mladog vratara gostiju De Geu svladao Llorente. Atletico je krenuo po izjednačenje, ali su prilike redom propuštali Kun Aguero i Ujfaluši te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Međutim, u drugih 45 minuta gosti su preokrenuli rezultat u svoju korist. Domaći vratar Bravo prvi put je kapitulirao u 71. minuti kada je loptu iza njegovih leđa poslao Forlan. Nakon toga igra Sociedada se raspala i sa dva gola presudio im je Kun Aguero. Argentinac je prvi pogodak, za 2:1, postigao u 80. minuti, a nakon dvije minute još se jednom upisao u strijelce.

Iako se činilo da gledatelji na stadionu Anoeta više neće vidjeti pogodak do kraja utakmice, četiri minute prije kraja Sociedad je smanjio rezultatski zaostatak na 3:2 preko Diega Rivasa. U sudačkoj nadoknadi Atletico je još imao i jedanaesterac, a najstrožu kaznu sigurno je realizirao Simao.