Primera División, 12. kolo, 20.11.2010, 22:00 h
Real Madrid
Real Madrid 5:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Ante Zovko • subota, 20.11.2010.

Real Madrid dočekat će El Clasico na čelu Primere nakon što je slavio 5:1 protiv Athletic Bilbaa. I bez Mourinha na klupi Real je pokazao da je u dobroj formi i s optimizmom će krenuti put Barcelone.

Santiago Bernabeu vidio je i šestu domaću prvenstvenu žrtvu ove sezone. Athletic Bilbao nastavio je crnu tradiciju i u 12. je utakmici od posljednjih 13 madridskih poražen od Reala primivši pritom više od tri gola.

Jose Mourinho na tribini je odrađivao je drugu utakmicu kazne, a momčad je vodio Aitor Karanka, koji je igračku karijeru počeo u Bilbau, bio ondje pred kraj karijere, a između toga bio član Reala.

Već je u drugoj minuti Fernando Llorente najavio kako bi Bernabeu mogao gledati odličnu utakmicu. Poigrao se s Carvalhom, ali ipak nije uspio okončati odličnu priliku. Nekoliko lijepih akcija Reala bilo je uvertira za ono što će uslijediti u 19. minuti.

Mnoštvo dodavanja na sredini terena pripremilo je teren za konačni udarac. Di Maria je preciznom loptom uposlio Higuaina u ravnini s gostujućom obranom, napadač dobro prima i zabija svoj šesti gol u posljednjih šest utakmica protiv Athletica.

Otvorena utakmica ponudila je prilike i gostima da izjednače, ali u 30. minuti stiže kazna za promašaje Llorentea i Susaete. Krenula je brza kontra Reala, a Higuain i Özil u dva su poteza pripremili mat-situaciju za Cristiana Ronalda. Portugalac je fino primio loptu i s vrha šesnaesterca ljevicom je pospremio u kut Iraizoza.

Promašaji Ronalda, Higuaina i Di Marie nakon drugog gola stigli su na naplatu u 40. minuti. Iraoline i Gabilondove udarce nekako je "skinuo" Casillas, ali Llorente je iskoristio neodlučnost Realovih braniča i vratio neizvjesnost pred kraj poluvremena.

Athletic se mogao potpuno vratiti preko Susaete, ali ovaj je u 55. minuti postao tragičar skrivivši jedanaesterac na Di Mariji. Iznenađujuće, najstrožu kaznu umjesto Ronalda realizirao je Sergio Ramos. Svaku neizvjesnost u 61. je "ubio" Ronaldo iz slobodnog udarca, a njegovu 13. pogotku u Primeri dosta je kumovao vratar Iraizoz.

Ramos je kasnije mogao do drugog gola, Javi Martinez je s druge strane pogodio prečku, a u 91. minuti Ronaldo se iz novog jedanaesterca hat-trickom vratio na vrh liste strijelaca i zaključio utakmicu.

Rezultat na kraju možda ne odražava stanje na terenu, ali Athletic tek može žaliti zbog propuštenih prigoda. Real je, kao i Barcelona, uspješno odradio posljednji ispit pred međusobni dvoboj i sada tek ostaje iščekivanje drugog ponedjeljka.

• irilov24.11.2010. u 12:15
    sve se slažen 3-4-3, ja san samo govorija o pepovoj eri kad san reka da ih niko nije nadiugra, dakle od početka 08/09...
    irilov
  • Obrisan korisnik23.11.2010. u 20:03
    Zadnji put da je neko baš nadigrao Barcelonu, ali baš je nadigrao, bio je upravo Real Madrid u pobjedi 4-1 prije 3 godine. Doduše prvenstvo je već bilo riješeno i to ubjedljivo , a Barca je bila na razlazu sa Rajkardom i u totalnom rasulu. Tad je za dlaku upravo Mourinho trebao preuzeti Barcu, za... [više na forumu]
  • irilov23.11.2010. u 16:22
    totalna je laž da je pep reka da ih je real nadigra nakon el clasica na campu. laž. istina jest da je u toj utakmici barca jedini put u jednom poluvremenu u pepovoj eri bila nadigrana od protivnika koji joj se suprotstavio otvoreno se nadigravajuć s njom. međutim, utakmica ne traje pola sata već 90... [više na forumu]
    irilov
  • Obrisan korisnik22.11.2010. u 14:34
    Potpuno se slažem, dvije ekipe koje igraju trenutno naj bolji i najučikovitiji nogomet i classico će biti melem za oči, nadam se da će igra ići u oba smjera i da se Mo neće opredjeliti za potpunu defanzivu. Ko je bolji taj će pobjediti, inače se pamte rezultati.