Liga prvakinja - Skupina D, 6. kolo, 21.11.2010.
Podravka Vegeta 41:28 Zvezda Zvenigorod
Zvezda Zvenigorod

Podravka se oprostila visokom pobjedom

Josip Piršljin • nedjelja, 21.11.2010.

Rukometašice Podravke Vegete u posljednjem susretu skupine D Lige prvakinja upisale su prvu pobjedu poslije pet uzastopnih poraza. Kokice su bile bolje od ruske Zvezde iz Zvenigoroda s 41:28, ali samo jedna pobjeda im nije bila dovoljna da nastave natjecanje u Europi.

Koprivničanke su u dvorani Gimnazije Fran Galović prikazale odličnu igru i uvjerljivo porazile europske prvakinje iz 2008. godine. Unatoč pobjedi, Podravka ispada iz europskih kupova jer je treće mjesto i Kup pobjednika kupova dohvatila Zvezda s četiri boda, a prva dva mjesta u skupini zauzele su rukometašice mađarskog Györa i slovenskog Krim Mercatora.

Igračice Podravke su od samog početka utakmice pokazale želju da dođu do prvih bodova i pobjedom zaključe natjecanje u Ligi prvakinja ove sezone. Podravkašice su prvi put povele u 6. minuti pri rezultatu 3:2, a nedugo nakon toga dolaze i do dva pogotka prednosti.

Ekipa Nevena Hrupeca tu prednost održava sve do pred kraj susreta kada se ipak ozbiljnije odvajaju od Ruskinja. Tri minute prije kraja Zvezda gubi s tri gola razlike, a na poluvrijeme su Kokice otišle s pet pogodaka više od gostujuće ekipe (22:17). Vratarke niti na jednoj strani nisu bile posebno raspoložene što se odrazilo i na rezultat u prvom dijelu.

I u nastavku dvoboja domaći sastav zadržava nivo igre s kraja prvog poluvremena. Predvođene Ivanom Petković, Koprivničanke povećavaju svoju prednost iz minute u minutu i vrlo brzo se odvajaju na plus osam. Ruske igračice u tom trenutku jednostavno nisu imale čvrstine u obrani i ideje u napadu što je rezultiralo visokom prednošću Podravke.

Na deset zgoditaka viška Kokice dolaze u 51. minuti, a do kraja susreta ta se razlika povećala na 13 pogodaka (41:28). Najučinkovitija u domaćim redovima bila je Ivana Petković s devet golova, a vratarke Ivana Jelčić i Marta Žderić skupile su 13 obrana.