Branko Barić • nedjelja, 21.11.2010.

Dvije utakmice iz nedjeljnog programa sedmog kola domaće A-1 lige donijele su zaista pregršt uzbuđenja i odlične košarke. Svjetlost je uspjela ono što malo kojoj momčadi polazi za rukom – pobjednički se vratiti iz Jazina, a Alen Blesić sa zvukom sirene donio je novu pobjedu Dubrovniku.

Borik je protiv Svjetlosti rezultatom 67:75 upisao svoj drugi prvenstveni poraz i tako ostavio Splićane same na čelu ljestvice. Domaćinima je prva četvrtina u kojoj su ubacili svega 12 koševa dala naslutiti da to neće biti njihov dan, a vrlo dobri Brođani znali su to iskoristiti. Gosti su gotovo cijelu utakmicu proveli u vodstvu, a iako su na trenutke im prilazili blizu, Zadrani nisu imali dovoljno snage da tijek susreta okrenu u svoju korist. Domagoj Norac predvodio je pobjednike s 19 poena i pet osvojenih lopti, a poen manje ubacio je Igor Marić. Na drugoj strani Marino Šarlija ubacio je 19, a Jure Škifić 13 poena.

Dubrovnik je na gostovanju kod Dubrave vodio gotovo čitavu utakmicu i tri četvrtine mirno kontrolirao situaciju na parketu unatoč novom sjajnom izdanju Dalibora Bagarića, no u posljednjih deset minuta uspjeli su prokockati prednost od 13 poena razlike i dovesti utakmicu do infarktne završnice. Filip Bašljan ubacio je tricu sedam sekundi prije kraja za poravnanje rezultata na 82:82, a Dubrovčanima je ostala prilika za posljednji napad. Ante Vranješ nakon prodora Mislava Perića promašio je čitav obruč na laganom ziceru, no do lopte je došao Blesić koji iz odbojke sa sirenom ubacuje za konačnih 84:82.

Kod pobjednika Antonio Oštrić susret je okončao s 18 poena, Nikola Došen je pridodao 17 uz devet skokova, a Perić i Blesić ubacili su po 16. Na drugoj strani dominantan je bio iskusni Bagarić s 21 košem, 14 skokova i valorizacijom 42.