Split u Rijeci sačuvao vrh

Bernard Jurišić • petak, 19.11.2010.

Košarkaši Splita ostvarili su šestu pobjedu u sedam kola košarkaške A-1 lige i tako sačuvali vrh ljestvice. Na gostovanju u Rijeci žute je do pobjede vodio vrlo dobri Josip Sobin...

Splitski "žuti" ugodno se osjećaju na vrhu ljestvice A-1 lige i žestoko se bore kako bi tamo ostali što duže. Najzanimljiviji susret 7. kola igrao se danas u Rijeci, a Splićani su slavili 84:76.

Sredinom druge četvrtine Kvarner 2010. imao je prednost 29:26 i to je bilo posljednje vodstvo domaćina. Serijom od 7:0 "žuti" su preokrenuli na 29:33, a do poluvremena već su imali +11 (32:43).

Na otvaranju treće četvrtine prednost Splita narasla je do 33:47 i činilo se da će vodeća momčad lige lako izaći na kraj s novim prvoligašima. No, predvođeni Rudolfom Jugom (25 poena, 6 asistencija), sinom istoimenog trenera riječke momčadi, Kvarner 2010. se vratio već prije kraja treće četvrtine, došavši na zaostatak od samo dva poena (52:54).

Činilo se da će zadnja četvrtina biti neizvjesna, no Riječani su platili danak žestokog tempa za stizanje minusa u trećoj četvrtini. Nakon 59:62 Splićani su napravili seriju od 11:0 i odlaskom na 59:73 definitivno prelomili utakmicu.

Prvo ime susreta bio je Josip Sobin, koji je uz 24 poena, 8 skokova i po dvije asistencije, blokade i osvojene lopte pridodao i odličnu igru u obrani. "Ovom utakmicom nadoknadili smo poraz u Slavonskom Brodu. Odigrali smo kako smo se i dogovorili, svi smo bili raspoloženi i sad smo još bliže ulasku u Ligu za prvaka", izjavio je Sobin u kamere hrvatskog Sportkluba po završetku susreta.