Lens bez Runje potučen u Parizu

Maja Giljanović • subota, 08.01.2011.

Trenerska smjena nije urodila plodom u Lensu, Sang et Or hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje i potencijalnog hrvatskog reprezentativca Gregoryja Sertica koje je prije šest dana preuzeo Laszlo Bölöni do nogu su potučeni u Parizu. Bivši hajdukovac nije branio, a iza Kasraouija kojem definitivno nije pomoglo ni što ih je Yahia u 52. minuti ostavio s igračem manje lopte su trpali Camara, Nene, Luyindula i Hoarau dvaput.

Branitelj naslova i ukupno osmerostruki pobjednik Coupe de Francea obranu titule je otvorio na najljepši mogući način, PSG je na Parku prinčeva protiv Lensa šesnaestinu finala izborio bez previše priče.

Novi trener Laszlo Bölöni prvu je utakmicu otkad je prije šest dana preuzeo dužnost od Jean-Guy Wallemmea odigrao bez Vedrana Runje i Gregoryja Sertica, a izostanak bivšeg hajdukovca Sang et Or su skupo platili. Nije gostima pomoglo definitivno pomoglo ni isključenje Yahije u 52. minuti, ali i do tog trenutka Lens je bio u izgubljenoj poziciji.

Camara je PSG u vodstvo doveo u 20. minuti, Nene je u 50. podebljao prednost, u 53. i 63. minuti na scenu je stupio i Hoarau i iz jedanaesterca i glavom rezultat podigao na visokih 4:0, petardu je u 75. minuti potpalio Luyindula, a Edel je poklekao tek u 80. minuti iz jedanaesterca Eduarda.

Nakon Toulousea (Paris), Monaca (Chambery) i Auxerrea (Wasquehal) postiđen je i Saint-Etienne kojeg je usred Geoffroy-Guicharda golovima Privata i Haquina izbacio drugoligaš Clermont, a obraz Ligue 2 osvjetlali su i Angers, Reims i Sedan.

Angers je golovima dvostrukog strijelca Charbonniera u produžecima slomio Valenciennes, Reims je u 77. minuti preko Amalfitana srušio Montpellier, a Sedan bivših varteksovaca Matije Smrekara i Igora Prahića u produžecima je prošao Arles-Avignon.

Lyon u kojem je svih 90 minuta odigrao hrvatski reprezentativac Dejan Lovren dugo je lomio otpor Caena i na koncu ga slomio u 74. minuti golom Diakhatea, a od prvoligaša šesnaestinu finala su izborili i Lorient protiv drugoligaša Vannesa (4:1), Bordeaux protiv trećeligaša Rouena (3:1) i Sochaux protiv petoligaša Jarvillea (1:0).

Coupe de France, 1/32 finala:
Arles-Avignon - Sedan (2) 0:0 (1:1 nakon produžetaka, 2:4 nakon jedanaesteraca), Bordeaux - Rouen (3) 3:1, Angers (2) - Valenciennes 1:1 (2:1 nakon produžetaka), Trelissac (5) - Quevilly (4) 0:1, Cherbourg (4) - Le Poire-sur-Vie (4) 1:0, Jarville (5) - Sochaux 0:1, Caen - Lyon 0:1, Reims (2) - Montpellier 1:0, Saint-Etienne - Clermont (2) 0:2, Lorient - Vannes (2) 4:1, PSG - Lens 5:1