Ante Zovko • subota, 08.01.2011.

18. kolo Primere otvoreno je dvjema dramatičnim utakmicama. Sevilla je na gostovanju uzela sva tri boda zahvaljujuči preokretu kojeg je inicirao Alvaro Negredo po ulasku s klupe. Bilbao je pojačanoj Malagi uzeo bod u posljednjem trenutku.

U San Sebastianu Real Sociedad i Sevilla odigrali su sjajnu utakmicu koja je ponudila i golove i dramu. Igralo se otvoreno s obje strane, a na kraju je viđen preokret kojim je Sevilla upisala već treću pobjedu zaredom u 2011. godini, drugu u prvenstvu i ukupno četvrtu uzastopnu.

U 23. minuti Real Sociedad je okrunio nešto bolju igru. Kombinacija u Sevillinu šesnaestercu rezultirala je dodavanjem za Diega Rivasa koji sjajnim udarcem iskosa s vrha šesnesterca šalje loptu u Palopov dalji kut.

bilbau bod u zadnji čas

Malaga je u domaćem ogledu protiv Athletica predstavila četiri nova pojačanja, Demichelisa, Asenja, Camacha i Marescu. Bivši branič Bayerna pogodio je za 1:0 u 80. minuti glavom poslije ubačaja iz kornera, ali je domaćima dva boda "ukrao" španjolski reprezentativac Javi Martinez pogodivši glavom u 93., što je praktički bio posljednji potez utakmice.

Nisu domaći ni pošteno proslavili vodstvo, a palo je izjednačenje. Dvije minute poslije Luis Fabiano spustio je glavom loptu iz kornera, a Kanouteu je ona sjela na volej koji je završio u mreži.

Domaći igrači bili su odlučni u želji za pobjedom pa su opet pritisnuli goste koji ove sezone igraju toplo-hladno. A smrznuti su u najgorem trenutku, pred poluvrijeme. U 43. minuti duga lopta nabijena iz obrane pronašla je Josebu Llorentea koji se otresao čuvara i lijepim poluvolejem pronašao Palopa na krivoj nozi za 2:1.

U 62. trener Seville Gregorio Manzano povukao je potez utakmice. Izvadio je Renata, uveo Alvara Negreda, a ovaj je bio autor ekspresnog preokreta. Samo minutu nakon što je ušao Negredo je ubacio povratnu loptu za Fabiana koji ju je ugurao s metar od gol-linije i poravnao. Zatim je minutu poslije toga ispred gola pronašao nečuvanog Kanoutea koji s lakoćom preokreće na 2:3.

Šokirani domaćin pokušao je nešto stihijski napraviti, ali su redovito njihovi pokušaji završavali bez konkretnog učinka. Shvativši da je napad najbolja obrana, Sevilla se u posljednjim minutama oduprla protuudarom, ali se rezultat nije mijenjao.