Primera División, 18. kolo, 10.01.2011, 21:00 h
Hércules 4:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Hercules posramio Atletico Madrid

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 10.01.2011.

Zadnja utakmica 18. kola Primere donijela je golijadu na stadionu Jose Rico Perez. Naime, Hercules je deklasirao Atletico Madrid s visokih 4:1...

Atletico Madrid doputovao je u goste Herculesu bez poraza u zadnjih šest utakmica, međutim, na stadionu Jose Rico Perez momčad Quiquea Floresa doživjela je pravi debakl te se u Madrid vraća sa četiri gola.

Da će gosti imati problema vidjelo se već na početku utakmice kada je Hercules došao u vodstvo. De Geu je u 13. minuti načeo Tote, a u 19. minuti moglo je već biti 2:0 za domaćine, ali je udarac glavom Nelsona Valdeza završio pored gola. Ipak, domaći navijači imali su razloga za slavlje u sljedećem napadu.

Naime, u 23. minuti Paragvajac se ponovno našao u dobroj poziciji te je ovaj put naštimao nišanske sprave i tako doveo svoju momčad do dva gola prednosti. Međutim, Hercules tu nije stao te je i dalje nastavio igrati kao da je 0:0, a hrabru igru su okrunili i trećim pogotkom.

Nakon asistencije Francisca Pena, glavom je De Geu matirao Oliver Thomert i svojoj momčadi donio lijepu prednost od tri gola. No, to nije bilo sve od igrača Herculesa u prvih 45 minuta. Na samom kraju prvog poluvremena domaćini su došli i do četvrtog pogotka, a njega je zabio bivši napadač Juventusa, David Trezeguet.

Početkom drugog poluvremena Atletico je pokušao smanjiti rezultat, međutim, zaostatak od četiri gola bio je prevelik. Hercules je bio vrlo blizu petog gola u 57. minuti, ali je udarac Pena zatresao vratnicu gostujućeg gola. Najaktivniji u redovima Atletica bio je Jose Antonio Reyes, ali sve njegovo pokušaje uspijevala je zaustaviti obrana Herculesa.

I kad su svi čekali da sudac Jose Luis Paradas Romero uputi igrače u svlačionicu, gosti su došli do počasnog pogotka. U 90. minuti vratara Herculesa Calatayuda svladao je Reyes i tako postavio konačnih 4:1. Hercules je s ova tri boda skočio na 11. mjesto prvenstvene tablice.

• Obrisan korisnik11.01.2011. u 10:23
    Hercules više nego solidna ekipa, pobjedili Barcu, Real ih slomio u 80-toj minuti, pobjedili Sevillu, razorili Atletico, pašu im "veliki"
  • Obrisan korisnik11.01.2011. u 02:08